Jump to content

Witam wszystkich

roofman

Recommended Posts

Witajcie :)

Mam na imię Tomek i jestem czytaczem już od dość dawna, przyszedł jednak czas na rejestrację.

2 warki z pancerników już za mną (WES bursztynowe, IPA Coopersa), rozlane dochodzą do siebie w piwnicy.

W planach warka nr3 z ekstraktów słodowych WES (ciemne) dodatkowo chmielona chmielem aromatycznym.

Dość mocno postanowiłem, że nie będe tykał rozlanego piwka przed miesiącem od daty rozlewu... mam nadzieję że dam radę w tym postanowieniu. :lol:

Narazie zbieram butelki... ;)

Witaj,

Gratuluje i polecam zacierkę ;)

Dość mocno postanowiłem, że nie będe tykał rozlanego piwka przed miesiącem od daty rozlewu

Nie wiem po co się tak katujesz :D Jedna butelka na spróbowanie jeszcze nikomu nie zaszkodziła ;) Poza tym warto poznawać jak piwo z czasem się zmienia, a i nagazowanie trzeba kontrolować! :D

Edited by WiHuRa

Do zacierki napewno też dotrę :)

Młode piwko było kosztowane z probówek podczas pomiaru.

O gejzery się raczej nie martwię, przed rozlewem dość dobrze zeszło.

Bursztynowe z 11 blg do 2 blg, IPA z 12 blg do 1.5 blg. Oba pracowały w temperaturze 22-24 stopnie.

Do otwarcia pierwszej butelki jeszcze tydzień został więc dam radę :lol:

Dzięki za ciepłe przywitanie :D

Zacieranie zbliża się jeszcze drobnymi kroczkami ;)

Na razie realizacja planów początkowych - przynajmniej jeszcze 2 warki z ekstraktów (inne drożdże niż w zestawie puszkowym, dodatkowe chmielenie).

5 warka może zacierna już będzie :smilies:

Dość mocno postanowiłem, że nie będe tykał rozlanego piwka przed miesiącem od daty rozlewu... mam nadzieję że dam radę w tym postanowieniu. :lol:

Witaj! Twardziel jesteś. Jak pomyślałem, że miałbym tak czekać, to zaraz idę do piwniczki... :D Pozdrawiam!