Skocz do zawartości

Browar domowy "Na Szlaku"


Rekomendowane odpowiedzi

 

Poza tym trening czyni mistrza.

Otóż to.

Rewelacji pewnie nie będzie, ale temat się ćwiczy.

Pierwsza dekokcja wyszła tak sobie, ale już z drugą wstrzeliłem się co do stopnia.

Edytowane przez korzen16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że stałem się posiadaczem chłodnicy w nierdzewki fi8/18mb, została ona dziś podłączona do zlewu. Ponieważ nigdzie w Jeleniej nie mogłem dostać przejściówki M24x1 na 1/2", wykorzystałem do podłączenia najtańszy perlator, taki jak na fotce nr 1. Po odcięciu wylewki, zdekompletowałem całość i wykorzystałem jedynie elementy z fotki nr 4. W miejsce wężyka silikonowego z perlatora podłączyłem przewód igielitowy fi8/11 długości ok. 3mb. W celu uszczelnienie połączenia chłodnicy i rurki igielitowej , w miejscu zaciśnięcie opaski założyłem dodatkowy kawałek wężyka fi12. Próba przepływu gorącej i zimnej wody zaliczona pozytywnie - żadnych przecieków.

 

Po wielu tygodniach szukania odpowiedniej przejściówki, żeby nie biegać z garem do łazienki tylko podłączyć się normalnie w kuchni, zbadałem Twój patent i jestem wniebowzięty. Przy okazji jakiegoś spotkania stawiam piwo :)

 

gar.jpg

Edytowane przez Voitas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WARKA#24 Grodziskie zeszła do 3°Blg - u WiHuRy przy podobnym ekstrakcie początkowym zeszło do 2,5°Blg, więc poczekam jeszcze z tydzień i przeniosę do zimnego na wyklarowanie.

 

WARKA#26 German Pils powoli kończy burzliwą - zeszła do poziomu 3°Blg i została przeniesiona do 18°C na trzy dni, na dojedzenie resztek i ewentualną redukcję DMS, jeżeli jest - ja go nie wyczuwam.

Edytowane przez korzen16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tygodniowym spóźnieniem - WARKA#27 Maibock

Do chmielenia trafiło 27L o gęstości ok. 14,2°Blg, co wskazuje na wydajność w granicach dziewięćdziesięciu kilku procent.

Bardzo miłe jest to, że opanowałem mój nowy sprzęt i wstrzeliwuję się w zaplanowane parametry niemalże w 100%

Takiego przełomu jeszcze nie miałem, w brzeczce pływały płaty średnicy kilku centymetrów. Ciekawe, dlaczego akurat tym razem :/

 

Edytowane przez korzen16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.