Skocz do zawartości

anteks piwowarzy


Rekomendowane odpowiedzi

ilu letnie to było piwo?? jak mnożyłeś drożdże?? a czy piwo było pijalne??

bardzo mnie to zainteresowało:)

Podobno pełnoletnie , ale kolega patrząc na kapsel twierdził że jeszcze starsze .Jak mnożyłem ? - wcale , dostałem gęstwę od Przema :) . Piwo było pijalne , co niektórzy mieli mozliwośc degustacji na Giełdzie w Poznaniu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ilu letnie to było piwo?? jak mnożyłeś drożdże?? a czy piwo było pijalne??

bardzo mnie to zainteresowało:)

Podobno pełnoletnie ' date=' ale kolega patrząc na kapsel twierdził że jeszcze starsze .Jak mnożyłem ? - wcale , dostałem gęstwę od Przema :) . Piwo było pijalne , co niektórzy mieli mozliwośc degustacji na Giełdzie w Poznaniu .[/quote']

Pijalne było ale nadgryzione przez ząb czasu, za to drożdże dobrej formie przetrwały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

155 Grodzisz zadane tajemniczymi drożdżami odzyskanymi z butelki z oryginalnym Piwem Grodziskim . W rurce aż gwiżdże .

;):lol:;):lol::):lol::):lol::lol::lol:

Może jakaś degustacyja porównawcza w ZG ?

Koniecznie bo jestem ciekawy efektu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warka 159 Pils warzone 11.03.10

skład

- pilzneński 8000g

- carapils 500g

- Marynka szyszka 60g

- Lubelski szyszka 50g

- lubelski granulat 50g

 

zacieranie

- 64 °C - 60 min

- 72°C - 60 min

Edytowane przez anteks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę ze zadajesz często W 34/70 Jak to robisz że tak szybko one potrafią odfermentować U mnie 5 blg z 12 tu w dwa tyg to max. Natleniasz brzęczkę przed zadaniem. A Pszemo w 2 tyg jest po cichej nawet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę ze zadajesz często W 34/70 Jak to robisz że tak szybko one potrafią odfermentować U mnie 5 blg z 12 tu w dwa tyg to max. Natleniasz brzęczkę przed zadaniem. A Pszemo w 2 tyg jest po cichej nawet

Całą zime robię na tych drożdżach dostałem większą ilość i podzieliłem sie z Przemem , on chyba fermentuje w wyższej temp . U mnie jest 8-10 °C , fermentacja 2-3 tyg burzliwej oraz 2-3 tyg cichej - w zależności jak się wyklaruje .Zawsze natleniam przed zadaniem drożdży ( przelewam kilka razy z jednego fermentora do drugiego )

Edytowane przez anteks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.