Skocz do zawartości

Refraktometr przy fermentacji burzliwej?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Straciłem ostatnio w nieszczęśliwym wypadku areometr ale w zamian dostałem Refraktometr. Na http://www.wiki.piwo.org/Refraktometr przeczytałem, że "Wadą refraktometru jest podawanie mocno zafałszowanego odczytu w przypadku fermentującego piwa" i do tego trzeba użyć najlepiej programu ProMash.

 

Czy ktoś z czytelników tego tematu to robił w trakcie/pod koniec fermentacji burzliwej? Obecnie fermentacja mojej brzeczki "trwa" już trzeci dzień, jakiś tam osad w fermentatorze leciutko nad brzeczką jest, aczkolwiek nie moge powiedzieć że było "burzliwie" i cokolwiek tam się dzieje.

 

Dlatego następne pytanko, kiedy i jak fachowo sprawdzić czy cokolwiek mi wyszło ? Pewnie przy 7 dniu?

 

Program jest dosyć złożony a to jest moje pierwsze piwo, byłbym wdzięczny za podpowiedzi, bądź, naprawdę szczęśliwy jeśli ktoś by zrobił jakiś tutorial obsługi tego programu w tym przypadku.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę mało pomocny bezpośrednio ale polecam czytać czytać czytać.... i szukać gdzieś na forum albo w plikowni był arkusz dotyczący korekty odczytu z refraktometru po rozpoczęciu fermentacji. Ale jestem zbyt leniwy by dać wszystko na tacy, a poza tym jak sam poszukasz to lepiej zapamiętasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shayboos ma rację Poczytaj, trochę o tym już napisano. Generalna uwaga to brak możliwości dobrej zamiany pomiarów aerometr/refraktometr pomimo kalkulatorów/arkuszy/programów wyniki są "mocno" przybliżone. W twoim przypadku refraktometru można użyć do pomiarów względnych tzn żeby sprawdzić czy BRIX spada czy nie i jak przestanie spadać ( lub wyraźnie zwolni ) to jest informacja o zakończeniu fermentacji burzliwej. Do konkretnego wyniku w BRIX po przeliczeniu na BLG radzę się nie przywiązywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Czy to normalne, że przy odczycie brixów brzeczki po fermantacji obraz w refkraktometrze jest rozmazany? Nie ma idealnej linii jak na początku fermentacji czy przy wodzie. Ciężko odczytać wartość. Czy to wina alkoholu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.