Skocz do zawartości

Keg jako kadź zacierna czy garnek 50litrów?


maciek1221

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie, 60kg przenieść na odległość 1m i wysokość 1m nie będzie trudno. W takim razie zdecyduję się na kega, jego ciężar nie jest dla mnie przeszkodą, bo to waga wytrzymałości ;) Teraz tylko pytanie techniczne, mam ofertę kega 50l za 150zł, myślicie, że trafię coś taniej, czy brać za 150? Nie śpieszy mi się;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny kega nie zależą od pory roku to kaucja za którą płacą pabiarze wynosi 160 pln a na allegro jak kosztuje coś mniej to z jakichś innych źródeł a prawie zawsze kosztują więcej niż 160 zyla.

Ja osobiście jestem za kegiem 50 litrowym niż za garnkiem ! Warka 40 litrów dla użytku domowego to dla mnie w sam raz, zawsze mogę postawić jeszcze raz - co robię :-)) !

Zaczynam właśnie budowe Hermsa na podstawie dwóch kegów 50 litrów i bańki na mleko 20 litrów.

Za kegi dałem 320 pln bańkę mam za darmo. Gorzej z resztą same zawory nierdzewki kosztują po 30 zyla na allegro jeszcze wężownica rurki pompy no cóż ale piwo dobre więc się opłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta opcja za 150zł ciągle aktualna jest dla mnie, ale ogłaszam się w gazecie lokalnej - ''kupię kega'', może ktoś zadzwoni i sprzeda tanio, to za 150zł miałbym i kega, i chłodnicę ;) Też myślę o Hermsie, bańkę na mleko mam od dziadka, z wmontowaną grzałką, bo po bimbrowni, więc już jakieś koszta odpadają ;) Ale to daleka przyszłość, najpierw keg 50 i 2 nowe fermentory ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbiję temat nabijając posta ;) Pomyślałem, że do tego kega mógłbym zamontować mieszadło jakieś, z tym dałbym radę, ale teraz kwestia filtratora. Czy przy zacieraniu dużych warek, bo na 50litrów, filtrator z oplotu sprawdzi się, czy muszę zrobić nowy, z rurek miedzianych? W nowej konstrukcji chciałem zrezygnować z jakiejkolwiek miedzi, a polubiłem mój filtrator :))

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy takiej wadze młóta raczej się spłaszczy oplot i nie będzie to szło rewelacyjnie

nie "gdybaj" proszę, mój największy zasyp na oplocie to 27kg i filtracja szła sprawnie, nic się nie stało z filtratorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej się spłaszczy oplot

nie wiem o jakim oplocie mowa (może jedwabny?), ale mój jest dość twardy i sprężysty. Nie wiem jaki by musiał być nacisk młóta na niego żeby go odkształcić, a co do tego spłaszczyć. Jeśli ktoś ma takie obawy to zawsze można do środka wprowadzić drut uformowany w jak rozciągnięta sprężyna. Dodatkowo zapewni to właściwe ułożenie oplotu na dnie kadzi filtracyjnej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zastanawiam się nad zwiększeniem wybicia od następnego sezonu ( obecnie warze w garnku lidl 27l. ) i tak się zastanawiam nad keg 50l. więcej w bloku raczej nie zrobię. I tu mam pytanie czy da się przerobić keg 50l tak by się w nim zacierało i gotowało przy użyciu grzałek 230v .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Też zastanawiam się nad zwiększeniem wybicia od następnego sezonu ( obecnie warze w garnku lidl 27l. ) i tak się zastanawiam nad keg 50l. więcej w bloku raczej nie zrobię. I tu mam pytanie czy da się przerobić keg 50l tak by się w nim zacierało i gotowało przy użyciu grzałek 230v .

Nie wiem czy jest sens bawić się kegiem do bloku - do jego grzania najlepiej nadaje się taboret i(lub) grzałki, a poza tym ciężko ci to będzie zdjąć z kuchenki - uchwyty będą dość wysoko żeby wygodnie je uchwycić, nawet we dwie osoby. Jeśli chce większe nastawy w domu to lepiej się rozejrzyj za dobry garnkiem, są na allegro 50 i 70l koło 300 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.