Skocz do zawartości

rozlewanie piwa do butelek plastikowych


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

To niech ktoś powie jakiemuś winiarzowi co ma winnice z jakimś super jego wymuskanym winem, że będzie rozlewał jego dzieło do butelek zakręcanych nakrętką a nie zatykane korkiem z kory. Albo jeszcze większe "UPS", niech leje do petów. Zapewniam że istnieje duże prawdopodobieństwo że dojdzie do rękoczynu. :D

No i w tym rzecz właśnie :okey:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje IRA i stout przeleżały w petach (tych brązowym 0,9l od browamatora) 1,5 roku w piwnicy, i były rewelacyjnie, nie było żadnych nut utlenionych, kwaśnych czy czegokolwiek co by miało świadczyć na korzyść wielu opinii o negatywnych efektach trzymania w pecie. Moja opinia - polecam, choć wielu ekspertów twierdzi że to herezja i najkrótsza droga żeby zepsuć piwo, moje doświadczenia z nimi temu przeczą. Ich stosowanie jest mega wygodne, rozlewasz szybciej, więcej, i taniej. Jedyny problem to wybrzuszanie się podstawy jeśli się mocno przegazuje piwo.

Edytowane przez Rysiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w wiekszosci leje w szklo, ale leje rownież w plastiki 1.5 l i w 5-cio litrowe. Czy z nagazowaniem jest ok. sprawdzam twardość butelki plastikowej. Zawsze stawiam je w kartonie ciasno jedna obok drugiej aby się nie przewrociły, bo wtedy może być nieciekawie. Dlaczego leje w plastiki, Bo jak zabieram piwo na wyjazd, to wtedy nie mam problemu z targaniem szkła z powrotem. To które zabieram, zależy od wielkości imprezy. Jedno ale, rozew na raz z butelki, do szkła, bo potem wietrzeje i jest do kitu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 lat później...
3 godziny temu, MaxiCheats napisał(a):

Ja rozlałem piwo do plasikowych butelek i wypchało spody, ale butelka nie jest jakas full twarda, zastanawiam się czy to nie będzie sie przypadkiem nadawać na granaty 😅

Zapewniam że jak nie przesadzisz z cukrem to nie eksplodują. Wypychać dno mogą w butelkach po niegazowanych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.