Skocz do zawartości

piwo z brewkita przestało fermentować po 24h


sapud

Rekomendowane odpowiedzi

Spróbowałem dziś piwka (Lager) i muszę przyznać, że z każdym dniem jest lepsze! Ma gorzki ale delikatny posmak i gęstą piankę, która nie znika nawet po wlaniu do kufla w przeciwieństwie do piw sklepowych:) Jak czas pozwoli to jutro nastawię Dark Ale.

Aha jeszcze jedno, posłuchałem rady forumowicza Gąski i kupiłem miernik Blg:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zielona butelka !!!!!

Poczytaj na forum, trzymałeś piwo w domu przez tydzień.

Do następnej warki skompletuj brązowe butelki.

Ktoś kto tyle warek uwarzył rozsiewa postrach mitami. Wstyd.

Może nawet i w przeźroczystych petach trzymać byle w ciemnym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Nie chciałem tworzyć nowego tematu, a problem podobny, więc napiszę tu:

w piątek zacząłem robić moje pierwsze piwo, początkowo miało jakieś 13blg, zaczęło fermentować w sobotę rano i wczoraj skończyło (piana opadła, drożdze są na dnie i spadło do 3blg), więc moje pytanie to ile musiałbym potrzymać je jeszcze? W chwili obecnej brak oznak jakiejkolwiek fermentacji (blg dalej 3 po 24 godzinach), rurka fermentacyjna nie pracuję (nic się przez nią nie ulatnia). Warto zauważyć, że robiłem tylko 5 litrów (może trochę za dużo roboty na taką ilość, ale mi to starczy na długo).

Byłbym wdzięczny za jakąkolwiek odpowiedź, bo totalnie się tego nie spodziewałem i nie wiem co robić.

Edytowane przez bargo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzymaj do piątku , zmierz jeszcze raz blg , jesli będzie nadal na tym samym poziomie , butelkuj , jeśli spadnie , to potrzymaj jeszcze 3 , 4 dni i zmierz ponownie - jeśli nie będzie zmiany , butelkuj. Przy pojemność 5 litrów masz 10 butelek. Jedna przynajmniej odpadnie Ci na same pomiary , Kolejne dwie odpadną przy osadach. Na prawdę nie ma sensu robić takiej ilości piwa. Wypełnij profil , a może masz w okolicy spragnionych piwowarów którzy pomogą chętnie przy klęsce urodzaju jak nawarzysz 20 litrów dobrego piwa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź! tak zrobię w takim razie

a jeśli chodzi o ilość to też już się powoli orientowałem, że to trochę za mało, perfekcyjne było by takie 10-12 litrów, bo mógłbym dalej zacierać w 8 litrowym garnku zakładając, że część wody doleje po zacieraniu i nie było by tego za dużo znowu, ale ciężko o odpowiedni pojemnik fermentacyjny na taką ilość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ciężko o odpowiedni pojemnik fermentacyjny na taką ilość

e no to, to chyba nie problem. Skoro 30l pojemnik kosztuje 20 zł to za paręnaście znajdziesz taki co ma 15-20 l.

Ktoś pisał o pojemnikach z Castoramy, że mają atest i niewiele kosztują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.