Jump to content

baczek1991

Members
 • Posts

  76
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

Piwowarstwo

 • Rok założenia
  2015
 • Liczba warek
  27
 • Miasto
  Oborniki

Kontakt

 • Imię
  Michał

Recent Profile Visitors

1042 profile views

baczek1991's Achievements

 1. Fiolkę z drożdżami należy otwierać ostrożnie i stopniowo (jak wstrząśniętą butelkę cocacoli, upuścić trochę gazu, poczekać i znowu upuszczać). Niektóre fiolki są nagazowane i przy szybkim otwarciu potrafi trochę wylecieć.
 2. Czy Weizen z owocami łapie się w kategorię owocowe pszeniczne? Z opisu wynika, że nie.
 3. Dodam jeszcze, że regulacja wysokości w kapslownicy stołowej nie jest niczym uciążliwym. Wystarczy posegregować butelki lub wybierać podobne z skrzynki i regulacja wysokości występuje max 3-4 razy na warkę. (kwestia doświadczenia). Posiadam taką i jestem bardzo zadowolony Grifo. Kapslownice typu Greta to szajs, dziwię się, że jest to jeszcze w sprzedaży.
 4. Co w tym zasypie miało by się nie zatrzeć przez 60 minut w 65oC?
 5. To i ja dorzucę swoją chłodnicę, montowana na podstawie opisu ASadama. Dla mało cierpliwych osób nie polecam samodzielnego wykonywania chłodnicy, strasznie ciężko zrobić to dobrze. Ja użyłem trochę za cienkiej blachy i trochę się nogi uginają.
 6. W moim przypadku FM12 tworzą bardzo grubą pianę. W trakcie przygotowywania starteru wychodziły z kolby. Po 20h fermentacji w 14oC też zaczęły wychodzić z fermentora - ok 10 cm piany. Więcej uwag na razie brak.
 7. Do wygotowania koloru i lepszej dezynfekcji polecam, po gotowaniu zostawić pończochę we wrzątku i dosypać Oxi.
 8. Red IPA 25L American Wheat 25L Pils czeski 22 L APA 25 L Gose 20 L Saison 26 L Świąteczne 45 L Black American Pale Ale - 25L Oatmeal Stout 26 L razem: 8289l
 9. Z jakości usług jestem zadowolony, mam jedynie uwagę do niekompletnych paczek. 3 razy zamawiałem i za każdym razem czegoś brakowało w paczce, oczywiście po kontakcie telefonicznym czy mailowym brakujący towar był wysyłany od razu. Bez gratisów.
 10. 70% roztwór alkoholu izopropylowego nadaje się do dezynfekcji? 99% alkohol izopropylowy tanio wychodzi na allegro.
 11. Nie będę zakładał nowego tematu. Planuję warzyć świąteczne, mam gęstwy US-05 oraz FM21, którą polecacie? Obawiam się, że na US wyjdzie mimo przypraw nijakie. Fermentację i tak planuję zaczać od 16oC i pod koniec podnieść do 22oC, także FM21 nie powinny wyprodukować bardzo dużo swoich aromatów. W przypadku FM21 lepiej chyba zatrzeć trochę bardziej na słodko? Saision na nich zszedł do 0,5 Blg.
 12. Witam, mam problem z Gose z wiśniami. Opiszę dokładnie temat. Gose zakwaszane 40 godzin w kadzi warzelnej, potem gotowane godzinę, także lakto na tym etapie powinno być ubite. Po 2 tygodniach burzliwej brak oznak infekcji, zeszło z 10 do 1,5 Blg, Zlane na cichą z dodatkiem 1 kg wiśni, przygotowanych miesiąc wcześniej i spasteryzowanych w słoikach, niestety bez dodatku cukru. Po tygodniu w związku z brakiem bulkania zerknąłem do fermentora w celu oceny czy już butelkować i zauważyłem początki infekcji. Zdjęcia przedstawiają stan obecny po 2 tygodniach od dodania wiśni. Aromat w porządku, pachnie podobnie jak przed fermentacją i wiśniami. W smaku bardzo delikatna kwaśność. Fermentowane gęstwą US-05. Co w tym wypadku radzicie? Obawiam się to butelkować, ale wylać też szkoda. Można prosić o ocenę na podstawie zdjęć co to może być? Nie wiem jak odróżnić bakterie od pleśni. Pozdrawiam
 13. Mam dokładnie taki sam problem, od kilku warek po otwarciu piana zaczyna powoli wychodzić. Też dezynfekcja nadwęglanem. Niedofermentowanie, przegazowanie, drobiny chmielu itd. wykluczam. Oznak infekcji nie zauważyłem.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.