Jump to content

mundex

Members
 • Posts

  247
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by mundex

 1. Z wielką przyjemnością ogłaszamy style na nadchodzący siódmy Gwiazdkowy Konkurs Piw Domowych. Liczymy na to, że proponowane style przypadną Wam do gustu i chętnie uwarzycie piwa konkursowe. Tradycyjnie już będą to trzy style: XMas, piwo ze słodem wędzonym oraz wybrany, mocniejszy styl dolnej fermentacji. Style VII Gwiazdkowego KPD to: 1. XMas dla którego w tym roku stylem bazowym będzie porter angielski 2. Lichtenhainer 3. Koźlak (bock) Konkurs zostanie rozegrany 8-9 grudnia 2023 w Browarze Widawa, a ogłoszenie wyników odbędzie się tradycyjnie podczas Piwowarskiej Gwiazdki 2023 w Browarze Widawa lub w przypadku nieodbycia się tej imprezy w terminie i miejscu podanym wcześniej przez Organizatora. O uruchomieniu systemu konkursowego i datach recepcji piw poinformujemy z odpowiednim wyprzedzeniem. VII_GKPD_2023_XMas_Porter_Angielski.pdf VII_GKPD_2023_Bock.pdf VII_GKPD_2023_Lichtenhainer.pdf
 2. Prezentujemy oficjalne wyniki finałów VI Gwiazdkowego Konkursu Piw Domowych organizowanego przez Dolnośląski Oddział PSPD. Grand Prix VI Gwiazdkowego Konkursu Piw Domowych zdobywa Mateusz Rogala piwem w stylu Wędzony pils niemiecki. Wyniki w poszczególnych kategoriach prezentują się następująco: Stout Świąteczny/X-Mas Stout: I Nikdem Fajdek II Kacper Myśliński III Rafał Trzeciakowski IV Kamil Bławut V Piotr Osiński (kolaboracja z Tomasz Osiński) VI Andrzej Krzyżek Wędzony pils niemiecki: I Mateusz Rogala II Grzegorz Czesnakowicz III Jakub Kawa West Coast Polish IPA: I Sebastian Makowski II Kacper Myśliński III Marcin Szczeciński IV Marcin Przybylski V Fabian Wojciech VI Bartosz Ptak Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!
 3. Przedstawiamy oficjalne wyniki eliminacji VI Gwiazdkowego KPD 2022. W stylu X-Mas Stout/Stout Świąteczny (25 ocenionych piw) do finału awansowali (kolejność alfabetyczna): ● Kamil Bławut ● Nikdem Fajdek ● Marek Kawecki ● Andrzej Krzyżek ● Kacper Myśliński ● Piotr Osiński (kolaboracja z Tomasz Osiński) ● Kamil Pasierbik ● Rafał Trzeciakowski W stylu Wędzony pils niemiecki (13 ocenionych piw) do finału awansowali (kolejność alfabetyczna): ● Grzegorz Czesnakowicz ● Jakub Kawa ● Mateusz Rogala W stylu West Coast Polish IPA (25 ocenionych piw) do finału awansowali (kolejność alfabetyczna): ● Dariusz Grabowski ● Sebastian Makowski ● Kacper Myśliński ● Kamil Pasierbik ● Marcin Przybylski ● Piotr Przybył ● Bartosz Ptak ● Marcin Szczeciński ● Paweł Wilczyński ● Fabian Wojciech Ogłoszenie wyników finałów w poszczególnych kategoriach jak i Grand Prix konkursu odbędzie się podczas Piwowarskiej Gwiazdki w Browar Widawa w najbliższą sobotę, tj. 2022-12-17 około godziny 20:00. Awansującym do finałów serdecznie gratulujemy!
 4. System konkursowy VI Gwiazdkowego KPD został uruchomiony pod adresem https://beerawardsplatform.com/gwiazdkowy-kpd-2022. Rejestracja jest otwarta. Serdecznie zapraszam!
 5. W imieniu Dolnośląskiego Oddziału Terenowego Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych oraz Wrocławskiej Inicjatywy Piwowarskiej mam zaszczyt zaprosić wszystkich piwowarów domowych do wzięcia udziału w XVI Konkursie Piw Domowych we Wrocławiu. Konkurs odbędzie się 20 maja 2023 (alternatywnie tydzień wcześniej, czyli 13 maja 2023; w przypadku dużej liczby zgłoszeń rundy eliminacyjne mogą odbyć się dzień wcześniej, czyli 19 lub 12 maja) kiedy to rozstrzygną się finały w poszczególnych kategoriach oraz zostanie wybrany Grand Prix konkursu, zaś ogłoszenie wyników finałów i Grand Prix nastąpi podczas Festiwalu Dobrego Piwa we Wrocławiu w terminie 26-28 maja 2023r. Kategorie konkursowe to: 1. Czeski Pils - opis stylu: http://kompendiumpiwa.pl/jasne-pelne-svetly-lezak/ 2. Dry Stout - opis stylu: https://kompendiumpiwa.pl/irish-dry-stout/ 3. Wrocławski Baran (Breslauer Schöps) - opis stylu w trakcie korekty Konkurs został zgłoszony do Pucharu PSPD i przeprowadzony będzie z wykorzystaniem platformy Beer Awards Platform (BAP). System konkursowy (rejestracja, regulamin, recepcja piw) zostanie uruchomiony z odpowiednim wyprzedzeniem (około półtora miesiąca przed Konkursem).
 6. Tak, konkurs jak najbardziej aktualny. Dokładna data przeprowadzenia konkursu to 9-10 grudnia 2022r. w Browarze Widawa. Możliwość rejestracji w BAP zostanie uruchomiona w listopadzie 2022.
 7. Z wielką przyjemnością ogłaszamy style na nadchodzący szósty Gwiazdkowy Konkurs Piw Domowych. Mamy nadzieje, że tym roku wszystko przebiegnie sprawnie i nic nie pokrzyżuje nam planów. Tradycyjnie już będą to trzy style: XMas, piwo ze słodem wędzonym oraz styl wybrany tym razem przez piwowarów z Dolnośląskiego Oddziału Terenowego PSPD. Style VI Gwiazdkowego KPD to: 1. XMas dla którego w tym roku stylem bazowym będzie stout 2. Wędzony pils niemiecki 3. West Coast Polish IPA, czyli West Coast IPA na polskich chmielach Konkurs zostanie rozegrany w grudniu 2022 w Browarze Widawa, a ogłoszenie wyników odbędzie się tradycyjnie podczas Piwowarskiej Gwiazdki 2022 w Browarze Widawa lub w przypadku nieodbycia się tej imprezy w terminie i miejscu podanym wcześniej przez Organizatora. Na dniach udostępnimy Wam dokładne opisy stylów. O uruchomieniu systemu konkursowego i datach recepcji piw poinformujemy z odpowiednim wyprzedzeniem. System konkursowy BAP (rejestracja, regulamin, opisy stylów): https://beerawardsplatform.com/gwiazdkowy-kpd-2022 2022-05-15: Dodano opisy stylów konkursowych (linki) 2022-10-23: Dokładna data przeprowadzenia konkursu to 9-10 grudnia 2022r. w Browarze Widawa. Możliwość rejestracji w BAP zostanie uruchomiona w listopadzie 2022. 2022-11-15: Dodano/uruchomiono system konkursowy BAP
 8. Prezentujemy oficjalne wyniki finałów V Gwiazdkowego KPD organizowanego przez Dolnośląski Oddział PSPD. Ogłoszenie Grand Prix V Gwiazdkowego KPD odbędzie się w w sobotę 2021-12-18 na naszym fanpage na FB. Niestety z powodu obostrzeń Piwowarska Gwiazdka w Browarze Widawa w tym roku się nie odbędzie. Wyniki w poszczególnych kategoriach prezentują się następująco: Wheat Christmas Ale: I Kamil Pasierbik (36,67 pkt) II Maciej Palusiński (35,67 pkt) III Dawid Fandrejewski (34,67 pkt) IV Sebastian Landwójtowicz (19,67 pkt) W przypadku piwa pana Sebastiana butelka finałowa (jak i kolejna) zawierały sporą ilość osadu, który podniósł się podczas otwierania piwa co wpłynęło na finałową ocenę piwa. Rauchbock: I Michał Matysiak (35,00 pkt) II Mateusz Haberka (34,33 pkt) III Dominik Friedek (34,00 pkt) IV Sebastian Stromidło (26,00 pkt) Fruit Sour Ale: I Kamil Sterczewski (40,67 pkt) II Michał Świtalski (39,00 pkt) III Mikołaj Pieczyński (39,00 pkt) IV Bartosz Ciura (36,00 pkt) V Damian Korzeniewski (35,33 pkt) Pan Michał wygrał z panem Mikołajem w punktacji u sędziów 2:1 Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!
 9. System konkursowy Gwiazdkowy KPD 2021 pod adresem https://gwiazdkowykpd.pspd.org.pl/ został uruchomiony. Zapraszamy wszystkich, którzy uwarzyli piwa w stylach konkursowych do rejestracji. Wszystkie szczegóły, regulamin konkursu oraz opisy stylów są tam dostępne. Czasu zostało już niewiele, więc nie zwlekacie zbyt długo.
 10. Miło nam poinformować, że tegoroczny Gwiazdkowy KPD odbędzie się w terminie 10-11 grudnia 2021r. w Browar Widawa. Nie wiemy czy, a jeśli tak to jak poważne ograniczenia zastaniemy w tym terminie, ale decyzja została podjęta. Jesteśmy w trakcie uruchamiania systemu konkursowego, więc za chwilę będziecie mogli dokonać rejestracji i uzyskać szczegółowe informacje na temat terminów recepcji piw. Ogłoszenie wyników odbędzie się tradycyjnie podczas Piwowarskiej Gwiazdki 2021 w Browarze Widawa lub w przypadku nieodbycia się tej imprezy ze względu na pandemię w terminie i miejscu podanym wcześniej przez Organizatora. Pracujemy nad tym, aby wszystko się udało perfekcyjnie.
 11. Z wielką przyjemnością ogłaszamy style na nadchodzący piąty Gwiazdkowy Konkurs Piw Domowych. Mamy nadzieje, że tym razem pandemia nie pokrzyżuje nam planów. Tradycyjnie już będą to trzy style: XMas, piwo ze słodem wędzonym oraz styl wybrany przez piwowarów w ankiecie. Proponujemy te same style, co w odwołanej IV edycji konkursu. Style V Gwiazdkowego KPD to: 1. XMas Wheat (Świąteczne Pszeniczne) 2. Rauchbock (Wędzony Koźlak) 3. Fruit Sour Ale Konkurs zostanie rozegrany 10-11 grudnia 2021 w Browarze Widawa, a ogłoszenie wyników odbędzie się tradycyjnie podczas Piwowarskiej Gwiazdki 2021 w Browarze Widawa lub w przypadku nieodbycia się tej imprezy ze względu na pandemię w terminie i miejscu podanym wcześniej przez Organizatora. System konkursowy pod adresem https://gwiazdkowykpd.pspd.org.pl/ został uruchomiony i rejestracja jest otwarta.
 12. Z przykrością informujemy, że Gwiazdkowy Konkurs Piw Domowych w roku 2020 zostaje odwołany. Stale rosnąca liczba zachorowań na COVID-19, zamknięte lokale gastronomiczne (w tym nasz gospodarz Browar Widawa) i coraz surowsze ograniczenia nie pozwalają nam na podjęcie innej decyzji. Mamy ogromną nadzieję, iż w ciągu najbliższych kilku miesięcy sytuacja ulegnie znaczącej poprawie i będziemy w stanie przeprowadzić kolejną edycję konkursu bez przeszkód. Pozdrawiamy Zarząd Dolnośląski Oddział PSPD
 13. Może, ale jeśli nuty wędzone będą dominowały piwo, albo nie będą tworzyły spójnej całości z przyprawami to nie przejdzie eliminacji. Piwowarzy czasami dodają śliwki wędzone, które także wnoszę dymne akcenty.
 14. Wakacje pomału dobiegają końca, więc podrzucamy Wam opisy stylów konkursowych. Zwróćcie uwagę na detale, bo jak zawsze diabeł tkwi w szczegółach: 1. XMas Wheat (Świąteczne Pszeniczne) 2. Rauchbock (Wędzony Koźlak) 3. Fruit Sour Ale Mam nadzieję, że każdy z piwowarów znajdzie styl dla siebie. Zachęcam oczywiście do uwarzenia wszystkich trzech! IV_GKPD_2020_Fruit_Sour_Ale.pdf IV_GKPD_2020_Rauchbock.pdf IV_GKPD_2020_Wheat-X-Mas.pdf
 15. Z wielką przyjemnością ogłaszamy style na nadchodzący czwarty Gwiazdkowy Konkurs Piw Domowych. Mamy nadzieje, że pandemia nie pokrzyżuje nam planów. Tradycyjnie już będą to trzy style: XMas, piwo ze słodem wędzonym oraz styl wybrany przez piwowarów w ankiecie. Style IV Gwiazdkowego KPD to: 1. XMas Wheat (Świąteczne Pszeniczne) 2. Rauchbock (Wędzony Koźlak) 3. Fruit Sour Ale Opisy stylów: szczegółowe opisy będą dostępne do końca maja Termin: grudzień 2020, pierwsza połowa (1-2 tygodnie przed Piwowarską Gwiazdką) Konkurs zostanie rozegrany w grudniu 2020 w Browarze Widawa, a ogłoszenie wyników odbędzie się tradycyjnie podczas Piwowarskiej Gwiazdki 2020 w Browarze Widawa lub w przypadku nieodbycia się tej imprezy ze względu na pandemię w terminie i miejscu podanym wcześniej przez Organizatora. O uruchomieniu systemu konkursowego i datach recepcji piw poinformujemy z odpowiednim wyprzedzeniem.
 16. Hej, Dyżury sędziego PSPD będą także w tygodniu, mnie osobiście najbardziej pasuje pełnienie takiego dyżuru właśnie w tygodniu. Postaramy się także, aby taki dyżur był przed każdą bitwą PiwoWarZone. Jak będzie wiadomo, w który konkretnie dzień w tygodniu i gdzie odbędzie się dyżur dam Wam znać wcześniej, aby chętni mogli z kilkudniowym wyprzedzeniem dostosować swój plan dnia. Cieszę się, że inicjatywa Wam się podoba.
 17. Oficjalne wyniki III Gwiazdkowego KPD [DOT PSPD] Zdobywcą Grand Prix III Gwiazdkowy Konkurs Piw Domowych 2019 został Sebastian Makowski za piwo w stylu SMaSH Polish Ale. Wyniki w poszczególnych kategoriach: Christmas Ale: I Michał Jarosiński, Patryk Nagraba (39,67 pkt) II Radosław Sopiński (37,00 pkt) III Oskar Mancini (33,67 pkt) IV Kamil Pasierbik (32,67 pkt) V Damian Korzeniewski (32,00 pkt) VI Michał Skrok (23,67 pkt) VII Artur Pasieczny (22,67 pkt) SMaSH Polish Ale: I Sebastian Makowski (43,00 pkt) II Sławomir Kamiński (36,75 pkt) III Piotr Młynek (35,50 pkt) IV Wojciech Lokś (31,25 pkt) V Dawid Fandrejewski (30,75 pkt) VI Jacek Stachowski (25,25 pkt) VII Paweł Szczerba, Wojciech Krotoszyński, Bartłomiej Popowicz (23,75 pkt) Wędzony Russian Imperial Stout: I Bartek Filipiuk, Marcin Lichtarski (43,25 pkt) Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy! P.S. Tutaj livestream od Kopyra: Ogłoszenie wyników III Gwiazdkowego KPD 2019
 18. Liczymy, że Kopyr zrobi live'a jak zwykle. My nie planujemy. Tak czy siak wyniki postaramy się opublikować tuż po ogłoszeniu na Piwowarskiej Gwiazdce 2019, czyli ok 21:00.
 19. Ponieważ system konkursowy nie chce udostępnić Wam metryczek eliminacyjnych zostały one wczoraj wysłane do Was na e-mail. Na razie metryczki udostępniliśmy w stylach Christmas Ale i SMaSH Polish Ale. Pozostałe metryczki w stylu Wędzony RIS udostępnimy w niedzielę, tuż po Piwowarskiej Gwiazdce 2019 na której będzie ogłoszenie wyników. Serdecznie zapraszamy wszystkich na Piwowarska Gwiazdka 2019 do Browaru Widawa.
 20. Znamy już wyniki eliminacji we wszystkich kategoriach III Gwiazdkowy Konkurs Piw Domowych. W stylu Wędzony RIS (7 zgłoszonych piw) do finału awansował tylko jeden piwowar (dane utajnione do czasu ogłoszenia wyników). Piwa w tej kategorii zgłosili (kolejność alfabetyczna): Adamiec Patryk Filipiuk Bartek Nagiewicz Bartosz Przymusiak Piotr Ring Adam Szarowski Marcin Szczerba Paweł, Wojciech Krotoszyński, Bartłomiej Popowicz W stylu Christmas Ale (25 zgłoszonych piw) do finału awansowali (kolejność alfabetyczna): Jarosiński Michał Korzeniewski Damian Mancini Oskar Pasieczny Artur Pasierbik Kamil Skrok Michał Sopiński Radosław W stylu SMaSH Polish Ale (41 zgłoszonych piw) do finału awansowali (kolejność alfabetyczna): Fandrejewski Dawid Kamiński Sławomir Lokś Wojciech Makowski Sebastian Młynek Piotr Stachowski Jacek Szczerba Paweł, Wojciech Krotoszyński, Bartłomiej Popowicz Serdecznie gratulujemy i zapraszamy wszystkich na Piwowarska Gwiazdka 2019, na której odbędzie się uroczyste ogłoszenie wyników III Gwiazdkowy Konkurs Piw Domowych.
 21. Będzie prezentowana tylko lista osób, które zakwalifikują się do finału w danej kategorii oraz kolejność i uzyskane punkty w finale. Aby sprawdzić, czy piwa dotarły wystarczy zalogować się do systemu konkursowego. Taka informacja jest tam dostępna.
 22. Dzisiaj od samego rana Browar Widawa, który prowadzi recepcję piw, aktualizuje listę otrzymanych piw. Zachęcam zatem do zerknięcia do systemu konkursowego dziś wieczorem i sprawdzenie, czy Wasze piwa dotarły szczęśliwie.
 23. Aktualizacja odbyła się dzisiaj w oparciu o wyciąg z konta z piątku, 2019-12-06.
 24. Statystyka zgłoszeń w III Gwiazdkowym KPD na 3 grudnia 2019: 37 zgłoszeń SMaSH Polish Ale 30 zgłoszeń Christmas Ale 7 zgłoszeń Wędzony RIS
 25. Tak, poproszę klasycznym przelewem. Nr rachunku i wszystkie szczegóły są na stronie Konkursu w regulaminie. Bardzo przepraszam za kłopot.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.