Skocz do zawartości

Józek warzy - offline


josefik

Rekomendowane odpowiedzi

Moją żonę też zacieranie podobnie fascynuje :/

Moja narzeczona ostatnio spowodowała że zamiast zacierania 68-65 przez 60 minut zrobiło się 68-60 ponad 100 minut :/ ale piwo wyszło dobre:D nazwałem je: Szybkie Ale haha:D

Ale my w Wasze życie intymne nie wnikamy oraz w to jaki jesteś "szybki" :D

Starałem się jak mogłem żeby zacier mieszać w trakcie:D

 

I tu wcale nie chodzi o szybkość:D tylko o wyczucie:D

 

P.S

Zapomniałem dodać, nazwa się przyjęła i teściu zaakceptował :)a więc będzie warzone w przyszłości:)

 

P.S 2

Wybaczcie te moje ciągłe uśmiechy w postach, jeśli ktoś mnie zna to wie że jestem bardzo pogodnym człowiekiem, nad wyraz wręcz:D

Edytowane przez emcede
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja narzeczona ostatnio spowodowała że zamiast zacierania 68-65 przez 60 minut zrobiło się 68-60 ponad 100 minut :D ale piwo wyszło dobre:D nazwałem je: Szybkie Ale haha:D

:/

He,he poczekaj jeszcze "parę" latek to zdążysz się uwinąć miedzy wrzuceniem mchu a chłodzeniem, łacznie z gra wstępną :/:D

Edytowane przez josefik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sygnalizacja w drugą stronę. Widziałem gdzieś te "nasze" termometry z taką funkcją. Mi to jest nie potrzebne bo ja mam też stare nawyki :/

... ale jak cię nie ma w garażu to powiadomienie SMSem potrzebne :/

A co to dla Ciebie, prosta sprawa. Termometr daje sygnał na kompa, z kompa idzie na komórkę i wszystko gra :D A tak poza tym, to piwowar powinien pilnować warki, a nie wychodzić co przerwę na bara bara :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S

Zapomniałem dodać, nazwa się przyjęła i teściu zaakceptował :)a więc będzie warzone w przyszłości:)

 

P.S 2

Wybaczcie te moje ciągłe uśmiechy w postach, jeśli ktoś mnie zna to wie że jestem bardzo pogodnym człowiekiem, nad wyraz wręcz:D

ps Przy 6 "warce-wnuku" powie -dość

ps2 Ja też się przy tym uśmiecham :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem wyczerpującą :) wizytację piwowara z Brasserie de la Semois.

Z ciekawostek to przywiózł mi czteropak Orvala z 2007 - smak zupełnie niepodobny no tych nówek które u nas można dostać /oczywiście na plus tych z rocznika 2007/. Poza tym własne podroby do degustacji. Taki to ma dobrze, mieszka 6km od Orvala, warzy swoje w browarze "artezańskim" i jeszcze mu Orval za darmo drożdże oddaje w ramach wspierania lokalnych browarów.

Ech.. ku pokrzepieniu trzeba będzie jakiegoś tripelka machnąć. :smilies:

Edytowane przez josefik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko w butelkach :) ale jak spróbowałem jego 2 te same piwa, jedno miało rok, drugie 3 lata na tych orvalowskich, różnica - niebo a ziemia. A do tej pory piłem tylko te świeższe i tak wyjątkowe dla mnie były. Muszę coś takiego zrobić wysłać w kosmos i niech za kilka lat spadnie :smilies:

Bo normalnie to by u mnie nie przetrwały.

 

Po prostu po takim czasie wychodzą na pierwszy planBrettanomyces i chwała im za to :)

Edytowane przez josefik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

start 6.00 - przynajmniej tak bym chciał :D

 

warka 149

tripel

skład

pilzneński - 14kg

pale ale - 4,4kg

abbey - 1kg

pszeniczny - 1kg

płatki jęczmienne - 0,8kg

 

Zacieranie

65°C 15 min.

68°C 15 min.

72°C 30 min.

podgrzanie do 78°C

 

chmielenie/dodatki

marynka - 40g - 75min.

challenger - 100g - 60min.

fuggles - 50g - 15min.

fuggles - 50g - 5 min.

cukier biały krysztyał - 4kg - 5min.

 

 

drożdże

Wyeast 3789 Trapist Blend - aktywator

Wyeast 1214 Belgian Abbey - gęstwa

 

18.1 blg

Edytowane przez josefik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :D

 

Chciałem sprawdzić czy Jozefik wstał o 6 rano, a kamera nie działa ....

 

Melduję się na stanowisku i jestem już daleko. Koniec zacierania sie zbliża. . Kamerka powinna już śmigać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :D

 

Chciałem sprawdzić czy Jozefik wstał o 6 rano' date=' a kamera nie działa ....[/quote']

 

Melduję się na stanowisku i jestem już daleko. Koniec zacierania sie zbliża. . Kamerka powinna już śmigać.

Obecnie mi też nie kula.

Spokojnej pracy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć ;)

 

Chciałem sprawdzić czy Jozefik wstał o 6 rano' date=' a kamera nie działa ....[/quote']

 

Melduję się na stanowisku i jestem już daleko. Koniec zacierania sie zbliża. . Kamerka powinna już śmigać.

Obecnie mi też nie kula.

Spokojnej pracy :)

 

Obecnie działa tylko na IE :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewne jest jedno śpi Jejski i w sumie nawet gdyby wstał to kłopot bedzię miał żeby zacząć o tej 10.99 ;)
No pospał do 6.99 :) słód seśrutowany, starter też i posprzątana warzelnia ,ale z przyczyn obiektywnych zacznę dopiero o 12.99 :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.