Skocz do zawartości

Infekcja czy cóś


mpx80

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Po 3 tygodniach od kapslowania zauważyłem, że na ściankach wszystkich butelek widać coś jak osad po drożdżach. Również na szyjce przy powierzchni piwa widać jakieś osady przytwierdzone do butelki z tym że o większych ziarnach - tak jest w kilku butelkach. Po wypiciu piwa osad z samego dna bez problemu dał się wypłukać natomiast ten ze ścianek nie. Piwo w smaku jest troche jakby kwaśne. Niby nic mi po nim nie było. Czy to jest poważna infekcja - piwo nadaje się do wylania czy znikne to z czasem? Piwo to Lager z puszki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby nic mi po nim nie było. Czy to jest poważna infekcja - piwo nadaje się do wylania czy znikne to z czasem?

Nawet gdybyś miał infekcję, to nie umrzesz od niej. Infekcja nie oznacza piwa trującego, ani nawet szkodliwego. Infekcja to takie zmiany w piwie, które powodują, że picie go nie należy do przyjemności. Większość piw ma jakąś infekcję, a pijemy je wszyscy.

Jeśli to jest jednak infekcja, w co wątpię, to dopóki jej objawy są tylko takie, to nie ma problemu. Smakiem na razie się nie przejmuj, ta kwaskowatość może z czasem zniknąć zupełnie, za wcześnie żeby piwo oceniać i wydawać wyroki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak infekcja to będzie co raz kwaśniej,ale brewkity mają to do siebie że na początku są kwaskowe ,piłem wczoraj swojego po 14 miesiącach właśnie lagera od Coopersa i nie ma już kwasu :) tak serio to po 1,5 miesiąca nie było,może i wcześniej ale spróbowałem po tygodniu i po dwóch to było,a następne dopiero po 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorąco zachęcam do niezakładania kolejnych tematów o infekcji, skoro jest jeden, rozrośnięty do całkiem sporych rozmiarów, gdzie nie tylko można zadać pytanie, ale przeczytać, jakie kto miał objawy infekcji, lub też sądził, że miał: http://www.piwo.org/topic/7691-infekcja/page__st__160

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.