Skocz do zawartości

Anty Browar już za chwileczkę zaczyna działanie


Rekomendowane odpowiedzi

Przesyłka ze słodami, chmielami i drożdżami w drodze, czyli w sobotę lub niedzielę startuje pierwsze warzenie ;-) Poczekałbym na jakieś chłodniejsze dni, ale niestety, jak tylko otworzę forum to mi się gdzieś w podświadomości pojawiają nuty słodowe ;-)

Na pierwszy ogień idzie polskie ale z tego http://www.piwo.org/...ia/#entry212130 miejsca z małymi modyfikacjami

drożdże Safale US-05,

chmiele lubelski i sybilla po 20g,

zacieranie

63°C 30min

72°C 30-40min

78°C 10min

 

11-12Blg

 

Przed warzeniem pojadę po wodę na której Browar Braniewo warzył od niepamiętnych czasów najlepsze swoje piwa

 

Chmielu i goryczki ma być mało reszta na żywioł... co będzie to będzie, mam miejsce do fermentowania o temperaturze 20-21°C więc jakoś to będzie

Sprzęt to taboret gazowy, keg 30l, jutro prawdopodobnie chłodnicę z karbowanki DN12 zrobię, bo akurat taką mam na warsztacie, filtrator z oplotu 1m, fermentator 30l

 

Jakby ktoś miał jakieś ostatnie rady to chętnie posłucham ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówicie panowie, że oplot długi... jutro sprawdzę jak mu się w wiaderku leży, jak będzie za długi to go skrócę. Ze tak powiem, mam czym psuć na warsztacie, może mu nawet zwinę jakiś szkielecik z drutu.

Co do takich co nie wyjdą, to mam czym przeprowadzić "termouszlachetnianie z zacieśnianiem molekuł alkoholu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy, że powinienem się go bać? Może nie będę głośno mówił jaka będzie druga warka ;-) Ja lubię wyzwania, PA nie wygląda na skomplikowane, gwarancji oczywiście nie ma i może wyjść lipa. Tu jednak nie idzie o budowę reaktora ;-) ma być radość i zabawa... więc będzie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wysładzaniu nie spiesz sie, ja też używałem metrowego oplotu, brzeczka leciała jak szalona, za krotko czekałem aż wszystko osiądzie poczekaj z pół godz., choć wydajność miałem dobrą to brzeczka była bardzo mętna, mam nadzieje że to się jeszcze wyklaruje bo jezcze jest na cichej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy, że powinienem się go bać?

Kolega Opiekun Duchowy Polskiego Ale Jejski jest w szoku, bo nie spodziewał się, że dożyje czasów, że ktoś na pierwsze zacierane wybierze jego chrześniaka ;) . Pewnie da Ci plusa zaraz :smilies:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panta_rei zwróć też uwagę na temperaturę zadawania drożdży. Mi się przydarzyło coś takiego że zadałem drożdże w 27°C i przez dwa pierwsze dni było ciepło ok.24* fermentowało ok ale jak przyszło ochłodzenie w piwnicy 19* to fermentacja stanęła i po 7 dn. burzliwej zeszło tylko do7BLg z 14 początkowego. Wyczytałem że drożdże mogą ''przyzwyczaić'' się do wyższej temperatury. Żeby dofermentować musiałem ogrzewać fermentor.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.