Jump to content

Carslberg z gliceryną.

shnycel777

Recommended Posts

Witam jestem totalnie nowym uczestnikiem.Wstąpiłem ponieważ nurtuje mnie jedna rzecz,którą napotkałem będąc w Indiach.Szukam po całym necie.Może ktoś odpowie;w indiach można kupić kilka rodzajów piwa połączonych z gliceryną (np.carlsberg)-dlaczego?Po co?

Witam jestem totalnie nowym uczestnikiem.Wstąpiłem ponieważ nurtuje mnie jedna rzecz,którą napotkałem będąc w Indiach.Szukam po całym necie.Może ktoś odpowie;w indiach można kupić kilka rodzajów piwa połączonych z gliceryną (np.carlsberg)-dlaczego?Po co?

Post w najlepszym możliwym miejscu :) "Nowe kategorie" dotyczą spraw organizacyjnych dla forum :) A generalnie dyskutujemy tutaj o piwowarstwie domowym, nie koniecznie o piwach z fabryki.

Przenoszę post do HydeParku - jeżeli ktoś wie, to odpowie (ja nie mam pojęcia). W przeciwnym wypadku zerknij na www.browar.biz

Gliceryna nie jest konserwantem ale może być wykorzystywana jako coś a'la słodzik- ma słodkawy smak, nadaje on też cieczy oleistości. Może tu chodzić o to, że gliceryna ma wysoką temperaturę wrzenia (290°C), a co za tym idzie wysoką temperaturę parowania, a dzięki temu "zatrzymuje" związki odpowiedzialne za zapach i smak w piwie, a te zaś łatwo parują i ulegają zniszczeniu.

Nie wiem jak w Indiach z chłodzeniem piwa w sklepach i podczas transportu.

Chłodzenie podczas transportu w Indiach? Piwo musi wytrzymać upały sięgające 50°C i nie zmieniać smaku. W jednym z przewodników o Indiach (Rough Guides - Kerala) wyczytałem, że dodają gliceryny do piwa jako środek konserwujący.