Skocz do zawartości

Piwowarów nocne rozmowy


dori

Rekomendowane odpowiedzi

Rtęć jest niebezpieczna. Stłuczony termometr to mała ilość rtęci . Jeśli masz dostęp do siarki to posyp miejsce gdzie się wylała rtęć i zneutralizujesz silnie trujące opary rtęci.

O szkodliwości rtęci sporo można poczytać w necie. Wujek google wyszuka właściwe stronki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkąd moja córka trafiła do szpitala czasami miewam w domu temperatury lagerowe. Kurcze, gdybym tylko miał czas to pewnie jakiegoś lagerka (typu czerwony baron) bym zatarł. No, ale są ważniejsze i poważniejsze sprawy na głowie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mycie takich zapleśniałych butelek szkoda nafty. Bardziej się opłaca kupić piwo w sklepie dla butelki a tę zasyfiałą butelkę wywalić. Że też ci się chciało 5 godzin to szorować :o Ja po godzinie mam już dość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mycie takich zapleśniałych butelek szkoda nafty. Bardziej się opłaca kupić piwo w sklepie dla butelki a tę zasyfiałą butelkę wywalić. Że też ci się chciało 5 godzin to szorować :o Ja po godzinie mam już dość.

no wszystko super tylko jak mam kupić teraz 8 skrzynek no to weż to wypij :okey:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Makro masz coś 12zł/5l. Wlewam do pełna i zostawiam na 8h i do kolejnej i tylko wypłukać.

Ja swoje butelki traktuję w podobny sposób i działa znakomicie :) Jeszcze gdybym miał gdzie namoczyć butelki na dłużej, bo etykiety czasem się "stawiają" :) Ale teraz w porównaniu z pierwszą czy drugą warką mycie butelek to przyjemność (no nie wierzę, że to napisałem :) )

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wszystko super tylko jak mam kupić teraz 8 skrzynek no to weż to wypij :)

Zawsze możesz zrobić akcję dobroczynną (?) wśród lokalnych 'smakoszy', którzy bez zastanowienia przefiltrują :) każde ilości super :) piw z jakiegoś dyskontu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi hi hi. Tylko czasem trzeba coś na gwałt zrobić. I tak już za długo mi piwo w fermentorach leżało. A do wybielaczy jakoś nie umiem się przełamać. Najgorsze w tym wszsytkim to, że chciałem znaleźć jakiś skup butelek albo co ... A tu nie ma nic takiego w okolicy :beer: Zastanawiam się tym samym nad kegowaniem. Pieron co to za wybielacz napisz. Jakiś konkretny czy obojętnie, byle z chlorem co zabija paskudy wszelkie? Jak by się sprawdziło to może się przełamię ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o nazwyklejszy wybielacz. Bez dodatkowych zapachów i jakiś tam wymyśleń.

Tu nie chodzi przy stosowaniu wybielacza o rozprawienie się z zarazkami lecz o wypucowanie szkła ze wszystkiego. Po zastosowaniu wybielacza trzeba oczywiście dokładnie wypłukać i zostawić na parę dni to zapach zniknie.

A co się tak zastanawiasz nad kegowaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę nawet mini kegi 5L to umycie czterech kegów na warkę to pryszcz w porównaniu z 20ma butelkami... Jednak cena pogarsza sprawę ... :beer: A obecnie nie umiem dostać nigdzie butelek... Nawet ze sklepów - co morduje teorię o kaucji jako pieniądzach za wypożyczenie butelek - nikt nie chce się zgodzić na "wypożyczenie" ze sklepu. Nigdzie nie umiem też kupić nowych butelek. Trzeba będzie chyba kupić kilka transporterów "Super Piwosza" i się poświęcić :) Albo wesprę Górnika Zabrze kupując piwko z VanPura :):):D

Edytowane przez shayboos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale pewnie nie brakuje hurtwni alkoholi ?

Zakupuję tam transportery z butelkami za ok. 12-15 zł sztuka. Transporter i butelki po Kiperach 0.33 x 30 butelek kosztuje 15 zł.

Nie jest to jakiś szczególnie duży wydatek a nie lubię kiedy w jednej skrzynce jest 5 rodzajów butelek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu problem jest z opakowaniami. Sklepikarze musza się rozliczać bo inaczej nie dostają zaś piw. Wszyscy mówią ostatnio to samo.

Najlepiej udaj się do Kauflandu jak masz w okolicy i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Katowic wybiorę się w ostateczności, ale dzięki za informacje. A co z tym Kauflandem ? Też mają jakiś skup butelek czy coś? Sklepy i sklepiki obleciałem na moim osiedlu i niestety LIPA... Jeszcze zaatakuję hurtownię w centrum Zabrza i zapytam w tym skupie butelek w Realu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.