Skocz do zawartości

Słód karmelowy, słód czekoladowy


gesio0

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 77
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dziękuję za informacje. Nie wiem gdzie w moim regionie jest sklep z odczynnikami chemicznymi. W aptece jeszcze nie pytałem. W każdym razie jest to o tyle dla mnie wazne że nie chce kupować towaru w browamatorze (olali mnie całkowicie), wolę homebrewing (niestety tu laktozy brak).

 

Stout o którego wiecznie wypytywałem jest już w butelkach. Przy przelewaniu trochę spróbowałem. Musze powiedzieć że ciekawy efekt uzyskałem. Zobaczymy jak trochę poleżakuje.

 

I znowu pytanie dotyczące stouta. Tym razem chodzi o milk stouta. Jak używać płatków owsianych i jęczmiennych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to że się czepiam bo w końcu ba ma termin realizacji do 7 dni ale można to przecież załatwić szybciej poza tym gesio0 potraktowali ciebie nie ładnie więc jak status mojego zamówienia się nie zmieni do poniedziałku to się obrażę na nich na znak solidarności :D .

Edytowane przez szamankfc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym ich bronił, ale jak się składa zamówienie w trakcie promocji urodzinowej, to chyba jest spora szansa na zatory w realizacji zamówień i trzeba się z tym liczyć.

Pewnie wszyscy czekają na nagrody i upominki i stąd to zniecierpliwienie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym ich bronił, ale jak się składa zamówienie w trakcie promocji urodzinowej, to chyba jest spora szansa na zatory w realizacji zamówień i trzeba się z tym liczyć.

Nie to, żebym jakoś był szczególnie niezadowolony z usług BA, ale faktycznie jeśli chodzi o szybkość realizacji to w czołówce sklepów internetowych z naszego hobby raczej się nie plasują. Niezależnie od promocji trzeba się uzbroić w cierpliwość. W moim przypadku prawie zawsze dochodzi do 2 tygodni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to, żebym jakoś był szczególnie niezadowolony z usług BA, ale faktycznie jeśli chodzi o szybkość realizacji to w czołówce sklepów internetowych z naszego hobby raczej się nie plasują. Niezależnie od promocji trzeba się uzbroić w cierpliwość. W moim przypadku prawie zawsze dochodzi do 2 tygodni.

Jestem w szoku. 2 tygodnie nigdy nie czekałem. Wtedy to bym inaczej śpiewał. A jaką wybierasz formę płatności? Przelew?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękując za pomoc proszę o jeszcze.. Płatki warzyć jak długo? Kiedy je dodać? Jaka temperatura? Ile tych płatków?

Jak już pisałam wcześniej, najprostsze jest użycie płatków błyskawicznych. Zasypujesz je do wody razem ze słodem na początku zacierania, a później przeprowadzasz standardowe zacieranie. Na początek proponuję dodatek 0,4-0,5kg płatków na warkę 20l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to' date=' żebym jakoś był szczególnie niezadowolony z usług BA, ale faktycznie jeśli chodzi o szybkość realizacji to w czołówce sklepów internetowych z naszego hobby raczej się nie plasują. Niezależnie od promocji trzeba się uzbroić w cierpliwość. W moim przypadku prawie zawsze dochodzi do 2 tygodni.[/quote']

Jestem w szoku. 2 tygodnie nigdy nie czekałem. Wtedy to bym inaczej śpiewał. A jaką wybierasz formę płatności? Przelew?

Przelew, to wydłuża maksymalnie o 3 do 4 dni, ale jest to akurat czas na przygotowanie paczki. Kurier też nie pomaga bo co z tego, że przesyłka idzie jeden dzień jak szykowanie do wysyłki trwa dobrych kilka dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przelew, to wydłuża maksymalnie o 3 do 4 dni, ale jest to akurat czas na przygotowanie paczki. Kurier też nie pomaga bo co z tego, że przesyłka idzie jeden dzień jak szykowanie do wysyłki trwa dobrych kilka dni.

I tu się mylisz. Jeśli wybierasz płatność przy odbiorze, to zaczynają pakować paczkę zaraz kiedy nadejdzie kolej twojego zamówienia. Ale jeśli wybierzesz przelew, to zamówienie idzie w kąt, dopóki nie będzie zaksięgowana wpłata na Twoim koncie. Przez te 3-4 dni nic się z nim nie dzieje. Wiem, że to paradoks, ale tak jest. Przeczytaj sobie uważnie jakiś automatyczny mail od BA, wszystko jest tam wyłuszczone. Zresztą podobną procedurę stosuje większość sklepów czy np. sprzedawców na allegro.

 

Zwykle zamawiam tyle, żeby mieć bezpłatną przesyłkę i wtedy wybieram zawsze płatność przy odbiorze. Nie czekałem nigdy dłużej niż 8 dni, a właściwie zawsze było to 5 dni roboczych.

Raz jak mi bardzo zależało na szybkości, a zamówienie było na małą kwotę napisałem do nich, że przelew już wysłany i żeby zaczęli pakować nie czekając na jego zaksięgowanie (w końcu stały klient, a kwota niewielka) i miałem paczkę po 2 dniach.

 

PS: sorry Elroy, ze nie zastosowałem się do prośby o nie offtopowanie, ale myślę, że warto wydzielić te kilka postów, może to zainteresuje też kogoś innego. Czasem warto wiedzieć, dlaczego coś dzieje się tak, a nie inaczej. Mniej nerwów i niepotrzebnych pretensji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stout w butelkach, technologia warzenia następnego już sporządzona. Popełnię Milk Stouta w sobotę. Nie wiem dlaczego ale ten gatunek piwa jakoś mi zasmakował. Płatki jedne i drugie, słód karmelowy, czekoladowy, laktoza, słód barwiący.... tylko to mam w głowie ostatnio. W każdym razie gdyby nie Wasza pomoc nic bym z tego nie wiedział.

 

W planach mam pszeniczniaka. W związku z tym chciałem zapytać: do jakich piw stosujemy CURACAO? To że do stouta to wiem, że nie. Kopyr mi to już uswiadomił: Żadnych przypraw, stout to stout. Musi być gorzki.Ale czy do pszenicznego? A może do jakiegoś innego?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.