Skocz do zawartości

Rurka fermentacyjna


Pan Łyżwa

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem sobie "lodówkę" ze styropianu. Jak się okazało rurka fermentacyjna wystaje odrobinę za wysoko nawet jeżeli wepchnę ją do końca i wieko mi delikatnie odstaje. Zastanawiam się na odcięciem główki rurki. Czy to dobry pomysł? Może ktoś słyszał o mniejszych rurkach, albo jakiś poziomych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie mogę położyć zwykłą klapę, bez dziury na rurkę i ja zamknąć w 3 miejscach. Czytałem, że można tak robić na burzliwą. Na cichą chyba też. co sądzicie?

Nieistotne, jakie dokładnie rozwiązanie wybierzesz, grunt by nie było szczelnego zamknięcia.

Możesz sobie zostawić lekko rozszczelnione wieko, możesz też zapchać otwór na rurkę watą, gazą, czy innym przepuszczalnym (najlepiej zdezynfekowanym) materiałem - ja połowę zatykam takimi gazikami, połowę rurkami bez wody - trudniej je przypadkowo zahaczyć i wyciągnąć z otworu, niż wacik/gazę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ucięcie kielicha z rurki jest takim złym pomysłem? kwestia się rozchodzi o centymetr, może półtora.

Śmiało możesz uciąć kielichy (lejki?), jedyna różnica taka, że trudniej wlać wodę do rurki. Ja mam poobcinane wszystkie (bo mi się na regale pod sufitem baniaki nie mieściły) i "bulka" prawidłowo. ;)

Edytowane przez prusak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i "bulka" prawidłowo.

bulka czy nie bulka oto jest pytanie (takie moje głębokie przemyślenie) hahaha 

 

A tak na poważnie możesz też w miejscu gdzie jest rurka wydłubać styropian ja w moich lodówkach mam podwójny wierzch w pierwszej warstwie są powycinane otwory na rurkę (ale ona wchodzi do wnętrza lodówki) druga warstwa jest cała 

Ewentualnie tu masz zdaje się niższe niż normalne :

http://www.browamator.pl/szczegoly.php?grupa_p=6&przedm=28382209

http://twojbrowar.pl/prestashop/pl/fermentownia-browaru/1274-rurka-fermentacyjna-duplex.html

Edytowane przez morfitru75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.