Jump to content

Witam wszystkich!

Preis

Recommended Posts

Serdecznie witam wszystkich tu zgromadzonych!

Cieszę się że udało mi się trafić na to forum, w swym piwnym hobby czułem się już troszkę samotny jako że żaden z moich znajomych nie wykazuje chęci do warzenia (jak już to do konsumpcji :D ).

Jestem z Bydgoszczy, domowym wyrobem piwa zainteresowałem się po zrobieniu podpiwka - włożyłem w to trochę pracy i stwierdziłem że warzenie to w sumie niewiele więcej roboty - potem było jak chyba u większości z was, kilka brewkitów no i jazda na całego z zacieraniem:D. Warzenie daje mi tyle radości że całe piwo praktycznie rozdaję, zachowuję ze 20 butelek na lato a reszta się rozchodzi :) .

Mam nadzieję że swoim (skromnym, aczkolwiek jakimś) doświadczeniem uda mi się wspomóc to forum oraz jego użytkowników.

Pozdrawiam wszystkich, życzę samych udanych warek!:beer:

Mam nadzieję że swoim (skromnym, aczkolwiek jakimś) doświadczeniem uda mi się wspomóc to forum oraz jego użytkowników.

Powitać!

Pytać czasami też możesz :beer:

Serdecznie witam wszystkich tu zgromadzonych!

Cieszę się że udało mi się trafić na to forum, w swym piwnym hobby czułem się już troszkę samotny jako że żaden z moich znajomych nie wykazuje chęci do warzenia

Znam ten ból :beer:

Witaj na forum

Infam - pytać będę i to dużo, o to się nie bój :beer:

Ok. Będę odpowiadał. Jeśli nie będę znał odpowiedzi to poproszę o pomoc Krzysia z sąsiedztwa :)

(chociaż to już nie ten Krzysiu co kiedyś...)

czy chodzi Tobie o TEGO Krzysia z BB :beer:

Ależ skądże znowu przychodzą Ci takie pomysły?!?

Mam nadzieję' date=' że nasz Forumowicz zadomowi się tu na dobre.[/quote']

Na pewno tak będzie skoro piwowarstwo wciąga.

Witam i cieszę się że zawitał kolejny piwowar i to już dojść doświadczony.

Witaj serdecznie na forum :):D

edit: a co oznaczają te dodatki słodów w Twojej sygnaturce ?

Wpisałem moje dodatki (taka inwencja twórcza :) ) do zestawów BA przy zacieraniu. W przypadku Bittera którego rozlewałem przedwczoraj do zasypu dodałem 250 gram słodu karmelowego - robiłem już to piwo wcześniej i byłem ciekaw czy dodatek tego słodu w znaczący sposób wpłynie na smak. Co do piwa w planach to chcę dodać po 1kg Abbey malt na warkę - Tripel który uwarzyłem z 2mce temu z dodatkiem tego słodu jest wyśmienity i chcę zobaczyć co wyjdzie mi po dodaniu kilograma Abbey do zestawu BA :D