Jump to content

Butelki mniejsze niż 0,33


Recommended Posts

Sprawa taka.

Załóżmy, że zamiaruję uwarzyć standardową warkę 20l a potem podzielić ją na 5litrowe części i leżakować z różnymi dodatkami. Każdą taką mini-warkę należałoby po zabutelkowaniu osobno kontrolować powiedzmy co 3 miesiące. Kontrolować pod względem układania się piwa. Do tych czynności kontrolnych przydałoby się mieć piwo rozlane w małe pojemności, żeby nie spić większości piwa przed spożyciem właściwym :naughty:  . Pierwsze co mi przyszło do głowy to szklane butelki po tymbarkach typu jabłko-mięta. Tyle że to białe szkło. Więc jest zagwozdka. Trzeba by taką butelkę pomalować, albo "zapakować" w ciemny termokurczliwy rękaw. A może macie jakieś doświadczenia, albo chociaż przemyślenia?

Link to comment
Share on other sites

 

Tyle że to białe szkło.

a masz zamiar trzymać to piwo na parapecie? :D

Czy to jakiś problem wsadzić te butelki do zamkniętych kartonów?

 

Rozumiem zatem, że ściany standardowej piwnicy nie emitują ultrafioletu    :lol:

Edited by łysy ĄĘ
Link to comment
Share on other sites

Może nie bezpośrednio na temat ale jako, że parę eksperymentów 5l popełniłem to butelki 0,33l są spokojnie wystarczające, masz z 13-15 butelek z takiej mini warki, to spokojnie pozwoli ocenić piwo i jego układanie się w czasie, jednocześnie w przypadku takich 5l miniwarek ciężko mówi o "właściwym spożyciu", bo nie ma za bardzo czego spożywać   ;)   należy je bardziej traktować (pomijając oczywiście wartość eksperymentalną) jako wprowadzenie do właściwej, dużej warki.

Edited by kantor
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.