Jump to content

Słody pszeniczny i wiedeński


chlebaq

Recommended Posts

Siemano.

To mój pierwszy post. Mam na koncie już kilka warek z zacieraniem, i jeszcze dużo przede mną. Pierwszy post bo pierwszy problem na który rozwiązania na forum nie znalazłem.

 

Zamówiłem słody i wszystko byłoby pięknie gdyby nie to że dwie paczki 5kg pękły i sie wymieszały w kartonie. Słód pszeniczny i wiedeński, mam teraz 10kg takiej mieszanki czy coś w jakimś stylu można z tego uważyć :)

Link to comment
Share on other sites

Hehe już za późno bo paczka odebrana coś z tego bede warzył, tylko nie wie wiem jeszcze co a ktoś może robił coś gdzie w zasypie byla pszenica i wiedeński w takich proporcjach plus ewentualnie jakies inne dodatki

Edited by chlebaq
Link to comment
Share on other sites

Ale skąd będziesz wiedział czy jest równo wymieszane? Te słody mają kompletnie różne własności fizyczne, pszeniczny się będzie zbierał na dnie. Trudno będzie uniknąć sytuacji w której jedno z piw będzie miało ponad 50% słodu monachijskiego, co nie pozostanie bez wpływu na pijalność, za to drugie będzie kłopotliwe w filtracji.

Link to comment
Share on other sites

Hehe już za późno bo paczka odebrana

 

Odbiór paczki nie ma wpływu na możliwość zwrotu. Nie obowiązuje zasada, że jak czegoś nie zauważyłeś przy odbiorze to już trudno, wręcz odwrotnie, zawsze masz prawo zwrotu towaru w wypadku sprzedaży internetowej (obecnie standardowo o ile dobrze pamiętam 14 dni, niektóre sklepy wydłużają ten termin dobrowolnie). A jak towar jest wadliwy to już tym bardziej nie ma o czym mówić.

Link to comment
Share on other sites

Odbiór paczki nie ma wpływu na możliwość zwrotu. Nie obowiązuje zasada, że jak czegoś nie zauważyłeś przy odbiorze to już trudno, wręcz odwrotnie, zawsze masz prawo zwrotu towaru w wypadku sprzedaży internetowej (obecnie standardowo o ile dobrze pamiętam 14 dni, niektóre sklepy wydłużają ten termin dobrowolnie).

W trybie odstąpienia od umowy bez podania przyczyn można zwrócić towar nieuszkodzony, a w dodatku płaci się wtedy za przesyłkę w obie strony. Tu raczej należy reklamować. Porządny sklep powinien to uwzględnić.
Link to comment
Share on other sites

Zwrot obejmuje koszt wysyłki do klienta (nie jest zwracana jedynie nadwyżka np. jeżeli sklep oferuje standardową wysyłkę za 10 zł, a wybrałeś specjalną droższą dostawę np. dostarczenie w określonych godzinach albo w weekend to nie musi zwracać dodatkowych kosztów). Ale fakt, niepotrzebnie pisałem o zwrocie, bo to trochę inna sytuacja, natomiast warto też o tym wiedzieć, bo wciąż panuje takie dziwne przeświadczenie, że jak coś się kupuje przez internet i nie sprawdzi przed odbiorem to nic z tym nie można zrobić, a jest dokładnie odwrotnie, zakupy przez internet to najbezpieczniejsza forma, podczas gdy zwroty przy zakupach stacjonarnych są mocno uznaniowe.

 

W tym wypadku mamy do czynienia z wadliwym produktem, więc sytuacja jest bardzo prosta. Przede wszystkim zgłosić to do sklepu, każdy normalny sklep będzie chciał to załatwić najprościej jak się da - albo dosłać słody, albo zwrócić koszty, albo dać rabat na kolejne zamówienie.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Słód pszeniczny i wiedeński, mam teraz 10kg takiej mieszanki czy coś w jakimś stylu można z tego uważyć

 

Dodaj pilzneńskiego parę kilo i uwarzysz z 50L jak nie więcej weizena.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.