Jump to content

Viking - Pale Ale

Recommended Posts

Odmiana jęczmienia: Jęczmień browarny 2 rzędowy, pochodzenia polskiego.
Słód pale ale produkowany jest w suszarni i jest odpowiedni jako baza do wszystkich rodzajów piw typu Lagers, Ales oraz Stout i Porter.

Wilgotność: Max. 4%

Ekstrakt (w s. s.): Min. 79%

Barwa EBC: 5-7,5

Zawartość białka (w s. s.): 9%-11,5%

Liczba Kolbacha: 37%-43%

Kruchość: 78%

• 4 years later...
17 godzin temu, anteks napisał:

Ale co chcesz więcej wiedzieć? Oczekujesz komentarzy w stylu"zajebiste" "odradzam, bardzo zanieczyszczone", "niska wydajność"

no, nie wiem, jakaś charakterystyka, odczucia smakowe, wydajności, ogólnie jakie doświadczenia ze słodem, problemy. Cokolwiek można powiedzieć o tym słodzie co może przydać się w decyzji o zakupie tego słodu. Słód podstawowy niby, ale to nie znaczy, że jeden równy drugiemu.

Generalnie jasnej charakterystyki wydaje się nikt Tobie nie wskaże. Jedni powiedzą: "łooo, Panie, tylko Maris Otter albo Weyermann", inni że Viking jako podstawa jest spoko. Każdy z nas, jak się wydaje, ma inne doświadczenia z tym słodem. Ja osobiście należę zdecydowanie do tej drugie grupy - "za tą cenę spoko".

Pozdrawiam, Paweł.

• 9 months later...

Ja mam tylko jeden komentarz - pewnie nie jest to wiekopomne odkrycie ale...

Jest duża różnica w kolorze gotowego wyrobu na śrutowaniu sklepowym vs domowym. 5kg VPA kopiłem z allegro i niestety nie dopisałem żeby nie śrutować i dostałem mętne, brązowo-szare piwo. Drugą porcje kupiłem z TB nieśrutowaną i kolor wyszedł bursztynowo-słomkowy i od razu po wysładzaniu brzeczka była klarowna.

Oba sody zakupione w tym roku i zebrane wg info też jednego roku. Nie wiem czy takie samo coś będzie dotyczyło innych słodów.

Śruta ze sklepu była bardziej mączna - albo takie wrażenie miałem bo było to widać na ściance worka foliowego. Wydajność w obu przypadkach była podobna, sprzęt wo wysładzania taki sam, obie warki zacierane na lenia.