Jump to content

Piwo kwasne,chmielenie na zimno


Recommended Posts

Jakie macie doświadczenia ?

Mi się wydaje (chmieliłem na razie 4, rożne chmiele), że kwaśne środowisko nie służy przechodzeniu zapachów odchmielowych, po prostu aromat jest mizerny ,tylko citra dała  mocny zapach owoców tropikalnych, aramis mizeria, w piwie jest już ok,oktawia tak sobie, coś tam czuć tymi jabłkami.

Dzisiaj butelkowałem z cascade i też jakoś bez szału (wszędzie dawałem 50 g),jeszcze pochmielę piwo, bo może  to cascade jakieś słabe jest ogólnie.

 

Link to comment
Share on other sites

Ja tylko raz Berlinera tak chmieliłem ale też mam takie doświadczenie, też zauważyłem, że chmielenie na zimno "zmiękcza" kwaśność (zmniejsza się jej odczuwanie i charakter) ale też z drugiej strony, chmiele które użyłeś, pomijając Citrę, to też nie jakieś bomby.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Poi ostatnich doświadczeniach tym razem co do goryczki, piwo kompletnie nie chmielone na goryczkę, 50g na zimno(2 eksperymentalne francuskie) poza fajnym zapachem, dało konkretną goryczkę, dosłownie to smakuje jak grejpfrut z tymi błonami.

Kwas strasznie podbija goryczkę, druga sprawa to zależy od użytego chmielu,z jednego przechodzi z innego prawie w ogóle,nie mam pojęcia od czego to zależny, raczej nie od alfakwasów

Link to comment
Share on other sites

Moje obserwacje, to podobnie jak w wypadku innych piw - kwestia tego jak się chmieli na zimno, w jakich warunkach, jak wygląda piwo itp.

Zazwyczaj, jeśli piwo jest bardziej klarowne i temperatura chmielenia obniżana, to wyniki są lepsze, dłuższy czas, wyższa temperatura i piwo bardziej mętne, a pozostawała goryczka - jak ją nazywam - zielona, taka od granulatu.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.