Jump to content

Szybka piłka nt. gara


Recommended Posts

Witam. Po przeglądzie dostępnych garów do warzenia jakie mam niestety 90% emaliowanych jest w środku obitych. Znalazłem jeden sensowny z nierdzewki. Obawiam się jednak czy nie będzie podatny na przypalenia bo niestety ma cienkie dno i ścianki. Wogóle jest leciutki. Czy ktoś korzysta z podobnego?  Załączam zdjęcia

post-18091-0-19202600-1485945236_thumb.jpg

post-18091-0-88257800-1485945240_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Jak będziesz mieszał zacier to nic się nie przypali. Jak nie będziesz mieszał to nawet gruby garnek Cię nie uratuje :)

Edited by Puzii
Link to comment
Share on other sites

A gdzie to wyczytałeś? Ja podczas chmielenia czyt. gotowania nie mieszam w ogóle. więc na spokojnie. Ekstrakt po całkowitym rozpuszczeniu nie osiądzie na dnie  i się nie przypali, bo nie ma co ;)

Link to comment
Share on other sites

Ekstrakt może Ci się przypalić podczas dodawania go do gara. Żeby tego uniknąć podgrzej wodę do 90 - 95 stopni, wyłącz palnik i wtedy na spokojnie dodaj ekstrakty, oczywiście intensywnie mieszając. Jak już się wszystko dodasz to możesz już grzać mieszając jednocześnie do całkowitego rozpuszczenia ekstraktów. Potem już raczej nie ma co się przypalić, chyba że będziesz miał w tym garze jakiś wysoki baling.

Link to comment
Share on other sites

Sądząc po zdjęciu to mam identyczny. Podgrzewam w nim tylko wodę do wysładzania. Mam jedną radę: uważaj na nity łączące rączki z garnkiem. U mnie jak bym zalał do pełna to na nitach lekko przecieka, ale garnek ma już kilka lat.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.