Jump to content

Głowica micro matic typu A gwinty wewnętrzne

maciek1221

Recommended Posts

Siema,

kupiłem nową głowicę płaską typu A firmy micro matic. Głowica nowa, wszystko fajnie ale nie zauważyłem jednej rzeczy. Gwinty na wąż piwny i gazowy nie są zewnętrzne 1/2" tylko wewnętrzne o średnicy otworu 17mm, wkręcana nakrętka która dociska króćce ma średnicę zewnętrzną 17,7mm.

Chciałem zakupić guesty do tej głowicy, ale w tym momencie zbaraniałem i nie wiem co mam zrobić, proszę o poradę.

Zdjęcie głowicy zapożyczone z internetów:

micromatic_0.jpg?itok=SjOoctto

Edited by maciek1221

Jeśli kupiłeś wysyłkowo i nie jakoś okazyjnie to odeślij, masz na to 14 dni. Wszelkie ingerencje czyli redukcje itp to kolejne części do rozbierania i mycia.

Tu ma być prosto i szybko.

Z czasem zechcesz mieć więcej niż jedną taką głowicę (np jedna podłączona a druga w tym czasie gazuje piwo) i wtedy będziesz miał mętlik jeśli kupisz inną.

Lepiej mieć wszystko ustandaryzowane.

Zdaję sobie sprawę. Kupiłem na forum od jednego z użytkowników więc zwrot raczej nie wchodzi w grę.

Zobaczymy, może na te króćce wejdzie wązpiwny na tyle ciasno, że nie będzie niesczelności.

Edit:

Te nyple, które znalazłem występują niestety tylko w czarnej stali, w mosiądzu nie znalazłem.

Ogólnie to nie wiem co to jest za głowica, że jest tak nietypowa.

Edited by maciek1221

Wąż oczywiście wejdzie i będzie szczelny (polecam włożyć do gorącej wody przed założeniem i szybko po założeniu zacisnąć opaskę) http://allegro.pl/obejma-opaska-zaciskowa-do-wezy-z-uszami-9-11-mm-i6452239340.html

Ogólnie przerobiłem już różne kombinacje, chodzi mi o wygodę i uniwersalność zestawu. Możesz jakąś jej część uzyskać w inny sposób.

Do króćca głowicy zamontuj na stałe krótki kawałek wężyka, a na jego końcu złączkę john guest 3/8 x 3/8 taką jak w tej ofercie http://allegro.pl/szybkozlaczka-john-guest-3-8x3-8-pi0412s-i6692962274.html

Edited by Erikos

Tak prawdopodobnie zrobię.

Złożyłem zamówienie na te złączki, tanie to nie jest jak już się zbierze zamówienie na 2 głowice i 2 krany, ale cóż, jeżeli ma się nie pienić to warto dopłacić.

Pozdro