Jump to content

Poręczna skrzynka na piwo 2×4

vmario

Recommended Posts

Jakiś czas temu wykonałem niżej zaprezentowaną skrzynkę na piwo. Jej głównym przeznaczeniem jest transport piwa na weekendy na działce. Z sobie właściwym wyczuciem czasu wykonałem ją tuż po zakończeniu sezonu, więc nie miała jeszcze okazji za wiele pojeździć. Niemniej, być może zainspiruje kogoś w długie jesienne wieczory. Wyróżnia się trochę większą pojemnością — większość takich skrzynek w Internetach mieści sześć butelek. Dla mnie było to trochę za mało, ale z kolei dziesięć uznałem już za opcję zbyt nieporęczną. Zastosowałem też sznurek do oddzielenia butelek, by się nie obijały, a gruby sznur pełni rolę przyjemnego w dotyku uchwytu.

Wszystkie materiały można nabyć w markecie budowlanym:

• półka z klejonki 200×1000×18,
  • deseczka 40×1200×18,
  • cieńszy sznurek,
  • grubszy sznurek,
  • lakierobejca w ulubionym kolorze,
  • wkręty (ja użyłem czarne wkręty do karton-gipsu, bo pasowały do ciemnej lakierobejcy).

Z narzędzi potrzebujemy:

• wiertło do drewna,
  • wiertło piórowe lub otwornicę,
  • wyrzynarkę lub piłę do drewna,
  • wiertarkę lub wkrętowiertarkę.

2017-09-11 18.38.33.jpg

2017-09-11 18.39.59.jpg

2017-09-11 18.41.52.jpg

2017-09-11 18.42.30.jpg

3 minutes ago, LUBIE_GRAC_W_GRY_WIDEO said:

dobrze się sprawdzają też kraty po piwie (do transportu butelek z własnym piwem)

Jasne, tylko skąd je brać? Mnie dotąd udało się zdobyć dopiero trzy i z trudem mieszczę tam puste butelki na rozlew, a gdzie trzymać już rozlane piwo... Poza tym, gdy potrzebuję przewieźć mniej niż kilkanaście butelek, taka krata marnuje miejsce w bagażniku, ciężej ją też zmieścić gdzieś za fotelem.

44 minutes ago, Sylwester87 said:

Kraty czy też transportery do piwa w supermarkecie :) 8zł sztuka u mnie w Aszan.. (Auchan ale wschód opanował Lublin). Jak podejdziesz do magazynu i zagadasz to dostaniesz nówki sztuki, czasami nawet bez loga KP czy innego eurolagera.

Muszę sprawdzić przy jakiejś okazji. Jak pytałem w np. Żabce to nie było opcji, nawet za większą kasę. Trzeba kupić minimum kilkanaście piw, wtedy można przywłaszczyć sobie skrzynkę za cenę kaucji.

25 minutes ago, Mibor said:

Jest jeszcze opcja, że jakiś skup butelek może sprzedawać skrzynki.

To jeszcze są skupy? Zresztą w supermarketach bywam, ale jeździć specjalnie w poszukiwaniu skrzynki to jeszcze mi się nie chce. Ale przypomniało mi się, że trzeba czasem zajrzeć na OLX, może gdzieś w pobliżu ktoś będzie miał na zbyciu.

2 godziny temu, Sylwester87 napisał:

Kraty czy też transportery do piwa w supermarkecie :) 8zł sztuka u mnie w Aszan.. (Auchan ale wschód opanował Lublin). Jak podejdziesz do magazynu i zagadasz to dostaniesz nówki sztuki, czasami nawet bez loga KP czy innego eurolagera.

To mi jakiś miesiąc temu pani przy kasie w lubelskim  "Oszołomie" powiedziała 20 zł za kratę...dlatego kupiłem gdzie indziej :)

W Lublinie można kupować i sprzedawać na skupie Plast-mag (ostatnio sprzedałem 20krat i 400butelek po piwie).

Sprzedaż krat to standard 8zł, ja kupowałem w różnych sklepach - małych osiedlowych i dużych typu selgros. 8zł to kaucja i nikt łaski nie robi.

Ja pierniczę... Facet pokazuje estetyczne, klimatyczne rozwiązanie imprezowe, a tu temat plastiku się rozkręca...
Plastiku u mnie dostatek, a i tak taką skrzynkę mam w planie. Fajny pomysł z przegródkami że sznurka. Można jeszcze domontować otwieracz w kształcie głowy niedźwiedzia, wilka itp (za kilka zł na aukcyjnym), jakąś kieszonkę (albo magnesy neodymowe) na kapsle, żeby w plenerze ich nie zostawiać.

2 hours ago, Kòpôcz said:

Ja pierniczę... Facet pokazuje estetyczne, klimatyczne rozwiązanie imprezowe, a tu temat plastiku się rozkręca...
Plastiku u mnie dostatek, a i tak taką skrzynkę mam w planie. Fajny pomysł z przegródkami że sznurka. Można jeszcze domontować otwieracz w kształcie głowy niedźwiedzia, wilka itp (za kilka zł na aukcyjnym), jakąś kieszonkę (albo magnesy neodymowe) na kapsle, żeby w plenerze ich nie zostawiać.

Dzięki za dobre słowo! Co do bałaganu w wątku, to mnie nie przeszkadza. Wrzuciłem tu opis mojej skrzynki do wożenia piwa po działkach i ludziach, a dostałem garść porad, jak zdobyć kraty, by ogarnąć bałagan w piwnicy. Dla mnie to dobry interes!

Co do otwieracza, to znalazłem ładny w Internetach, ale na razie sobie darowałem. Może dokupię. Wtedy dorzuciłbym też magnes — spodobał mi się ten pomysł.

Edited by vmario

Nie ma za co - fajna robota, sznurki dla mnie fajna podpowiedzią są ;)
Co do porad - fajnie, że Ci się przydało, ale nie jesteś tu sam. Gdyby na forach normą nie było utrzymanie merytorycznej czystości nie było by funkcji moderatorów. Zachęcam do przeszukania forum w tematach o skrzynkach - jest ich już kilka.