Jump to content

Dodanie drozdzy do refermentacji

Recommended Posts

Drodzy,

pierwszy raz przydarzył mi się problem z nagazowaniem a w sumie z jego brakiem. Piwo od 2 miesięcy w butelkach i zero śladu gazu. Refermentowałem je w temp. ok 14 st i w tym chyba problem.

W każdym razie, próbowałem to  jakoś ratować, wstawiając do ciepłego, dodając do jednej z butelek cukier i gazu jak nie było tak nie ma, za  to piwo, do którego dodałem cukier jest wyraźnie słodsze, dlatego chce dodać do każdej z butelek odrobinę drożdży. 

Wyczytałem gdzieś że w takich przypadkach powinno się dodać ok 10% drożdży dodanych do fermentacji... I tu pojawia się moje pytanie...

Czy mam to rozumieć, że z saszetki biorę 10% i uwadniam czy uwadniam całą saszetkę tak jak do normalnej fermentacji i z tego dopiero pobieram 10% i rozlewam to pomiędzy butelkami?

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Pozdrawiam.

2 godziny temu, massmess napisał:

S-04.

W sumie za tydzień będę robił kolejną warkę więc mogę się wstrzymać z jakimiś działaniami, tylko pytanie ile wtedy dodawać tej gęstwy? Jak to przeliczyć na butelkę?

Uważam, że po 1-2 ml. na butelkę spokojnie wystarczy.