Jump to content

jaki taboret gazowy?

Recommended Posts

Witam,

planuję już niedługo swoją pierwszą warkę i dlatego chciałbym się od was dowiedzieć jaki taboret gazowy używacie, chodzi o moc i ewentualnie dodatkowe funkcje np. termopara i zapalarka. I przy okazji wskażcie jakie butle stosujecie (kg) i na jak długo wystarcza taka butla.

Ja używam najtańszego za około 50zł, z tego co pamietam jakieś 5KW bez żadnych dodatków. Przy 40litrowym garnku i maksymalnie 20litrowych warkach wydaje się ze ma jeszcze zapas. Butle używam dużą 10.5kg propanu. Na ile starcza ciężko powiedzieć bo różne warki robiłem i część na zewnątrz przy kilku stopniach wiec na pewno zużyłem więcej niż normalnie. Ale z 10 warek chyba zrobiłem od 10 do 20L. 

Jak masz budżet to możesz wziąść z termoparą, szczególnie jak będziesz używał w zamkniętym pomieszczeniu, zawsze to dodatkowe zabezpieczenie. To co mogę polecić to posiadać drugą butle na zapas żeby mieć możliwość szybkiej przepinki, bo szkoda  oddawać z resztka gazu a jak się skończy w trakcie to tez nie dobrze. 

Ja mam 9kW ,ale do gara 35 l wydaje się za duży ponieważ płomień przy dużej mocy wychodzi poza dno gara  i są straty w grzaniu . Ja mam "goły " bez zapalarki , ale teraz widzę ,że jest kłopot ,aby zapalić palnik pod dużym garem , trzeba daleko sięgać z e źródłem ognia. 

Ja mam coś takiego https://allegro.pl/kuchenka-taboret-gazowy-zeliwny-podlaczenie-butli-i7448128580.html?reco_id=a6aca7aa-8aa5-11e8-82ab-ecf4bbd61b40&bi_c=Category&bi_s=archiwum_allegro&bi_m=reco&

Zwykły bez żadnych bajerów, odpalam go za pomocą zapalniczki do zniczy.

Zużycie gazu ja jedną warke to 1.4kg gazu. 7 kg słodu, podgrzanie wody do zacierania, wysładzania, warzenia. A jak już gotowałem to od samego początku pogrzewałem, aż całość wysłodziłem. Moc palnika gdzieś tak na 70-80%.