Jump to content

Fradio

Members
 • Posts

  453
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

Fradio last won the day on September 28 2023

Fradio had the most liked content!

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Jonasz

Kontakt

 • Imię
  1

Recent Profile Visitors

2021 profile views

Fradio's Achievements

 1. Oprócz receptury, gdzie tak jak koledzy wspomnieli do neipy brakuje, to pytanie jeszcze o technologię. Jeśli dasz za dużo tlenu w trakcie procesu(przelewanie, butelkowanie) to wynik może okazać się mocno rozczarowujący...a na prawdę nie wiele do tego potrzeba. Utleniony chmiel to nie jest to co chciałbym podziwiać. Też bym poszedł w coś w bardziej klasycznego i mniej wymagającego.
 2. Orientuje się ktoś ile procent VAT trzeba doliczyć do ceny na stronie?
 3. Miał ktoś z was sytuację że opóżnienie kompresora działało znacznie szybiej niż powinno? Na przykład ustawione na 8min uruchamiało już po 4min.
 4. Możesz mieć też jakieś zakazenie które wychodzi dopiero z czasem. Nie musi być ono na etapie butelkowania, a w momencie chłodzenia, zadawania drożdży czy robienia pomiarów. Niektóre zakażenia mogą wychodzić po już pewnym okresie. Na pewno jak koledzy pisali piwo też się zmienia w czasie niezależnie od sposobu przechowywania. No i czym więcej wiadomo o procesie tym lepiej bo tak to zgadywanie. A jeśli są problemy przy refermentacji to są duże że przy sztucznym gazowaniu też nie będzie lepiej...
 5. U mnie też nic. Paczka z dyplomem i chmielem doszła już jakiś czas temu.
 6. Kupiłem regenerowany keg 9l w stylu cornelius na allegro . Na otwieranym wieku ma napis AEB srl itwly 1998 i posiada zawór bezpieczeństwa. Na czarnej rączce na górze napisy Nuti i Firenze. Na bokach nic, ale możliwe że zeszło przy polerce. Ma pełną czarną rączkę bez wycięć przy złączach. To będzie oryginalny/klasyczny cornelius czy jakaś modyfikacja? Zastanawia mnie czy wszytko ok i czy ewentualnie nie będzie problemu przy potencjalnym szukaniu części.
 7. Fradio

  grainfather

  Albo syrop strzykawką bezpośrednio do butelek.
 8. Tak rozumiem że takie blowtie to 5/16 bo piszą o 8mm. Choć to w sumie tyle.
 9. Tak wlasnie planuje. Jakaś przewaga 3/8 nad 5/16? 5/16 chyba pozwoli ograniczyc ilosc przejsciowek i moglbym wszystko na jednym wężyku.
 10. Kompletując sprzęt do kegowania i fermentacji ciśnieniowej jakie przewody używacie lub jakie byście wybrali kompletując jeszcze raz? 3/8 czy 5/16? Przeglądając wydaje mi się że 5/16 bo zawory upustowe i złączki przy sprzęcie do fermentacji są na 8mm czyli 5/16 i pozwoli uniknąć niepotrzebnych końcówek, ale może coś pomijam. Te sztywne przewody nie są zbyt sztywne i niewygodne? Chciałem zrobić wszytko na szybkozlączkach, zarówno gaz jak i piwo by móc łatwo zmieniać konfigurację między fermentacją, kegowaniem a butelkowaniem a te sztywne będą chyba najodpowiedniejsze do nich. Przewody do piwa i gazu różnią się tylko kolorem? Czy jest coś jeszcze? Używaliście ballocków damtry? Są ok? I czy jest jakaś duża różnica między john guestami a dmfitami?
 11. Czyli jak rozumiem wystarczy umyć jak nowy, zdezynfekować i można używać?
 12. Kupował ktoś kegi od użytkownika zbiornikicorny na allegro? Wszystko ok? I podobne pytanie do co do sklepu beerservice.
 13. 1) tak, są chyba nawet w programch piwowarskich kalkulatory by obliczyć temperature wody 2) można ale nie trzeba, warto przy dużej ilości płatków czy trudniejszych do filtracji składników 3) na pewno będą jakieś różnice, ale w większości przypadków raczej mniejsze. Nigdy nie próbowałem zrobić tego samego piwa zacieranego na dwa sposoby i bezpośrednio porównać, ale są duże szanse że ciężko było by zgadnąć. Na pewno większy wpływ mają użyte słody czy drożdże.
 14. Właściwie każda ingerencja to zwiększenie ryzyka że coś się dostanie, że coś się przeoczy dezynfekując. Nie jest tak że przelewanie to zło, ale w większości przypadków daje więcej szkód niż pożytku. Kożuch to prawdopodobnie jakaś infekcja, nie musi dać od razu przykre doznania smakowo zapachowe. Czym dezynfekujesz? Od siebie polecę starsan + sylikonowe wężyki które można gotować. Oxy popularne na starcie jest bardzo fajne do mycia i też dezynfekuje, ale nie jest to najskuteczniejszy środek do dezynfekcji.
 15. Przelewając w mniejszym lub większym stopniu natlenisz, a to z pewnością wpłynie na piwo negatywnie. W zdecydowanej większości przypadków lepszy efekt uzyskasz nie przelewając. Mówiąc oczywiście o przelewaniu wężykiem z wiaderka do wiaderka. Polecam blog beerfreak, gdzie jest sporo wskazówek.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.