Jump to content

Słód Caramel Sweet DMGP czego można się spodziewać w gotowym piwie?


pmzs

Recommended Posts

Witajcie, 

 

mam pytanie do tych, którzy używali słodu z tematu, jakie smaki wnosi, czy daje odczucie słodyczy w gotowym piwie (mam na myśli taką słodycz jak posłodzenie cukrem)? Jakich innych smaków i aromatów mogę się spodziewać? Gatunki w jakich chcę go użyć to klasyczne ciemne, oraz ewentualnie jasne pełne. Z góry dziękuję:drinks:

Link to comment
Share on other sites

Tak właśnie podejrzewałem, jednak wolałem spytać, dzięki za pomoc Panowie :drinks: wkurza mnie takie podejście, sztucznie poszerzają ofertę,  a później jest tylko chaos z tymi wszystkimi rodzajami. Oznaczenie barwą i typem do mnie przemawia bo daje konkretne informacje natomiast dopiski typu "sweet" skoro i tak nie będzie później słodko w gotowym piwie wprowadza w błąd moim zdaniem. 

Link to comment
Share on other sites

Po prostu Vikingi oferują w sprzedaży też słody z Lahti. Dlatego mają różne nazwy. Caramel Sweet jest, moim zdaniem, dobrym słodem karmelowym. Ma dobrą cenę, sam używam i polecam.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Śłód naprawde badzo fajny, zrobiłem na nim ostatnią warkę (5 kg pilznenskiego i 1kg caramel sweet) piwko wyszlo fajnie karmelowe. Nuty karmelowe o wiele bardziej wyczuwalne niz w karmelowym 150 z vikinga

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.