Jump to content

Słód Caramel Sweet DMGP czego można się spodziewać w gotowym piwie?

pmzs

Recommended Posts

Witajcie, 

mam pytanie do tych, którzy używali słodu z tematu, jakie smaki wnosi, czy daje odczucie słodyczy w gotowym piwie (mam na myśli taką słodycz jak posłodzenie cukrem)? Jakich innych smaków i aromatów mogę się spodziewać? Gatunki w jakich chcę go użyć to klasyczne ciemne, oraz ewentualnie jasne pełne. Z góry dziękuję:drinks:

Tak właśnie podejrzewałem, jednak wolałem spytać, dzięki za pomoc Panowie :drinks: wkurza mnie takie podejście, sztucznie poszerzają ofertę,  a później jest tylko chaos z tymi wszystkimi rodzajami. Oznaczenie barwą i typem do mnie przemawia bo daje konkretne informacje natomiast dopiski typu "sweet" skoro i tak nie będzie później słodko w gotowym piwie wprowadza w błąd moim zdaniem. 

Po prostu Vikingi oferują w sprzedaży też słody z Lahti. Dlatego mają różne nazwy. Caramel Sweet jest, moim zdaniem, dobrym słodem karmelowym. Ma dobrą cenę, sam używam i polecam.

• 2 months later...

Śłód naprawde badzo fajny, zrobiłem na nim ostatnią warkę (5 kg pilznenskiego i 1kg caramel sweet) piwko wyszlo fajnie karmelowe. Nuty karmelowe o wiele bardziej wyczuwalne niz w karmelowym 150 z vikinga