Skocz do zawartości

Profesjonalia 2010


Pieron

Rekomendowane odpowiedzi

Ja się też nie załapałem, ale może się pojawię w sobotę pokibicować trochę w finale. :) Czy wiadomo już może coś bliżej odnośnie szczegółów programu (tj godzin)?

Cieszę się że przyjedziesz :)

Program:

W piątek oficjalne otwarcie Profesjonaliów będzie miało miejsce o 17.30 na Rynku w Kazimierzu Dolnym, a około 18.30 uruchamiamy wszystkie strefy, które są częścią imprezy.

 

O 20.30 rozpoczyna się program artystyczny na scenie [...]

 

W sobotę rozpoczynamy imprezę o godz. 14.00. Degustacja może trwać przez całą sobotę. W granicach godz. 18.00 odbędzie się ostatni etap konkursu na Najlepszego Piwowara Profesjonaliów 2010. Będzie on miał miejsce na scenie.

 

Od godz. 20.00 ruszamy z programem artystycznym na scenie [...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 438
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Co myślicie o tym, że organizator nieco ponad miesiąc przed imprezą wysyła maila że mamy przywieźć piwo dla szerszej publiczności i daje nam 3 tygodnie na przygotowanie opisu. Ja np nie miałem w piwnicy tyle piwa żeby je zawieźć i uwarzyłem na szybko dunkelwiezena, ale ciężko mi wysłać opis piwa, które jeszcze fermentuje.

Relax, w Profesjonaliach nie chodzi tylo o konkurs co o dobra zabawę, sam zobaczysz. Ja tam biorę pierwsze lepsze piwo z piwniczki, oby było nie zepsute; nie ma się co czarować i tak wiele nie powalczę - tam przyjedzie creme de la creme polskiego piwowarstwa, a przywiozą nie byle jakie piwa tylko najlepsze sztuki chowane na taka okazję.

 

A opisu sensorycznego i tak nie potrafię sam zrobić, coś tam napiszę w przybliżeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o opis to dotyczy oczywiście tylko piw konkursowych.

Dostaliśmy informacje' date=' że do każdego piwa prezentowanego publiczności na Profesjonaliach mamy przygotować krótki opis. Termin mija dziś, a ja oczywiście się nie wyrobiłam :rolleyes:

Szkoda, że nie można lać piwa z kegów. Zabutelkowanych piw w piwnicy zostało mi po kilka sztuk z kilku warek...

Tak czy inaczej już się cieszę że znów pobaluję w miłym towarzystwie w Kazimierzu :([/quote']

Wczoraj?

Coś mi umknęło?

Mamy przywieźć piwo z krótkim opisem co to jest, dla gawiedzi. No i mamy przywieźć piwo sprofilowane "nasze najlepsze" (to chyba Tyskie), dla jury. Coś nie zrozumiałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o opis to dotyczy oczywiście tylko piw konkursowych.

Dostaliśmy informacje' date=' że do każdego piwa prezentowanego publiczności na Profesjonaliach mamy przygotować krótki opis. Termin mija dziś, a ja oczywiście się nie wyrobiłam :rolleyes:

Szkoda, że nie można lać piwa z kegów. Zabutelkowanych piw w piwnicy zostało mi po kilka sztuk z kilku warek...

Tak czy inaczej już się cieszę że znów pobaluję w miłym towarzystwie w Kazimierzu :([/quote']

Wczoraj?

Coś mi umknęło?

Mamy przywieźć piwo z krótkim opisem co to jest, dla gawiedzi. No i mamy przywieźć piwo sprofilowane "nasze najlepsze" (to chyba Tyskie), dla jury. Coś nie zrozumiałem?

Już się troche zaczynam gubić, kto co wie i co zrozumiał.

 

Finaliści powinni przywieźć po 5 butelek swojego konkursowego, najlepszego wyrobu. Piwa te powinny być maksymalnie profesjonalnie sprofilowane. Oprócz tego powinny być określone OG, FG, ABV, IBU, EBC.

 

Oprócz tego, finaliści mogą przywieźć dodatkową ilość tego samego lub innego piwa dla zaprezentowania publiczności. Tak jak to się odbywa na wszystkich konkursach piw domowych. Warka przygotowała stanowiska, gdzie będzie można poczęstować ludzi i pochwalić się swoją pasją. Piwo te powinno być krótko opisane pewnie po to, żeby częstowani ludzie mogli się z tym opisem zapoznać. Jeżeli ktoś planuje przywieźć nie jedno ale kilka różnych, to może na potrzeby prezentacji można opisać bardziej ogólnie: piwo domowe (babuni), warzone w pełnię księżyca, ciemne o silnym aromacie karmelowym, długo dojrzewające w kadziach z naturalnego szkła. lub jakoś podobnie :)

 

Pzdr

Raf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ja też się pogubiłam. Cytaty z maili które otrzymałam:

Czy do wszystkich piw należy przesłać opisy, do kiedy przesłać te opisy, czy piwowarzy mający po parę butelek jednego piwa mają opisać wszystkie?

 

Prosimy, aby do wszystkich piw, które będziecie prezentować publiczności i wystawiać do degustacji przesłać nam krótkie opisy - nazwa piwa, styl piwa, główne cechy piwa. Prosimy o dosłanie nam tych opisów do 25 sierpnia. Jeżeli ten termin stanowiłby dla któregoś z Was problem prosimy o informację.

Ponadto prosimy Was o wybranie spośród Waszych dzieł piwowarskich, jednego piwa, które zostanie poddane ocenie jury w ramach konkursu na Najlepszego Piwowara Profesjonaliów 2010. Prosimy o przywiezienie 5 butelek a?500 ml. Do tego przygotujcie dokładny profil tego piwa ? taki, którego profesjonalizm oraz trafność również będzie weryfikować i punktować jury.

 

W profilu powinna się znaleźć się nazwa stylu piwa oraz opis jego podstawowych parametrów (m.in. brzeczka, abv). Profil powinien zawierać opis wizualny, opis zapachu, smaku, odczucia w ustach oraz ogólne wrażenia. W załączeniu przesyłamy koło smaków, które ułatwi Wam zadanie.

Teraz okazuje się, że parametrów określających piwo musi być więcej...

A MÓJ BROWAR TO NIE APTEKA :( Tak czy inaczej liczę na równie dobrą zabawę co w ubiegłym roku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośba:

 

Jeżeli ktoś z Warszawy lub najbliższych okolic wybiera się na Profesjonalia w piątek rano (tak żeby zdążyć na 10), a dysponuje wolnym miejscem w aucie i chęcią wspomożenia konkurencji :D to bardzo proszę o kontakt na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy - a jedziecie sami czy z "osobą towarzyszącą"? Nie mogę zakwaterować mojej lubej bo "wszystkie sprawy indywidualnie trzeba ustalić z hotelem" a hotel mówi - organizator wynajął cały lokal, nie mamy jeszcze informacji o rozmieszczeniu w pokojach i nie możemy pomóc". W opcji jest jej nocleg w innym miejscu w Kazimierzu ale dziwnie będzie :)

 

Cieszę się, że nie nastawiacie się na rywalizację tylko na zabawę - to będzie mój wogołe pierwszy publiczny występ ze swoim piwem, do tego pszeniczniakiem pierwszy raz warzonym, który już traci smak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja też chciałem wziąć moją "osobę towarzyszącą" ale w piątek jest w pracy, a nawet jak się urwie to przyjedzie i nie będzie mogła brać udziału w tych warsztatach, więc by siedziała i się nudziła. a taki nocleg po za to rzeczywiście trochę nie halo. Organizator powinien przewidzieć opcję osoby towarzyszącej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja też chciałem wziąć moją "osobę towarzyszącą" ale w piątek jest w pracy, a nawet jak się urwie to przyjedzie i nie będzie mogła brać udziału w tych warsztatach, więc by siedziała i się nudziła. a taki nocleg po za to rzeczywiście trochę nie halo. Organizator powinien przewidzieć opcję osoby towarzyszącej.

To jest pikuś, tylko powiedzcie mi jak ja mam zdążyć na 10-tą rano na drugi koniec Polski. :) Myślałem, żeby pojechać w czwartek i nocować, ale organizator nie był łaskaw odpowiedzieć na moje zapytanie. No ale w sumie to i tak nieaktualne. Po prostu wyjadę o 4-tej i najwyżej się coś spóźnię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, żeby pojechać w czwartek i nocować, ale organizator nie był łaskaw odpowiedzieć na moje zapytanie. No ale w sumie to i tak nieaktualne. Po prostu wyjadę o 4-tej i najwyżej się coś spóźnię.

To ja Ci odpowiem, bo już to przerobiłam :). Oczywiście możesz przyjechać w czwartek wieczorem i nocować. Organizator nie pokrywa kosztów tego noclegu. Kosztuje 150 zł w Zajeździe Piastowskim. Ja się zdecydowałam bo mam ponad 350 km a nie chcę żeby mi się głowa kiwała na kursie.

Edytowane przez AgaL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem' date=' żeby pojechać w czwartek i nocować, ale organizator nie był łaskaw odpowiedzieć na moje zapytanie. No ale w sumie to i tak nieaktualne. Po prostu wyjadę o 4-tej i najwyżej się coś spóźnię.[/quote']

To ja Ci odpowiem, bo już to przerobiłam :). Oczywiście możesz przyjechać w czwartek wieczorem i nocować. Organizator nie pokrywa kosztów tego noclegu. Kosztuje 150 zł w Zajeździe Piastowskim. Ja się zdecydowałam bo mam ponad 350 km a nie chcę żeby mi się głowa kiwała na kursie.

Kusi mnie to, ale po pierwsze primo auto miałbym dopiero koło 18-tej, a więc musiałbym przyjechać w środku nocy, a po drugie te 150 zł, przy 300 zł za paliwo to już by była za droga impreza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.