Skocz do zawartości

Profesjonalia 2010


Pieron

Rekomendowane odpowiedzi

Ja rozszyfrowałem wszystkie. :beer: No powiedzmy, bo BKD oznaczyłem jako Koźlaka, a nie Doppelbocka.

Jak podali Warkę to mówię do dori - international lager. No i 100% racji, ale koniec końców wpisałem "jasny lager". Potem był pils bohemski, ale wpisałem tylko pils. Następnie schwarzbier. Wspomniany koźlak, tyle że podwójny, porter bałtycki no i na koniec rauchbier. Rauchbiera to tylko niuchnąłem i już wiedziałem. Schwarzbiera pewien nie byłem, ale myślę sobie taki wodnisty, cienizna raczej, no to monachijskie ciemne odpada, to tylko schwarzbier został..

Do profilowania trafił mi się BKD. Także łatwizna. Największy ubaw był z tego, że wena nie rozpoznał swojego piwa, czyli BKD. :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 438
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie sądziłem, że we wszystkich miastach będą identyczne piwa, to jednak dobrze, trzymaliśmy to w tajemnicy, naprawdę zepsulibyśmy całą zabawę.

 

Testy pisemne też były takie same? Ja najwięcej się wahałem, czy w tankofermentorach robi się też leżakowanie :beer:

 

W części "ustnej" trochę mi brakowało pytań prawdziwie z "kuchni" piwowarskiej, np:

 

- masz zamiar uwarzyć koźlaka, zaproponuj recepturę i powiedz jakie elementy procesu sa kluczowe dla uzyskania dobrego rezultatu

 

albo

 

- w Twoim piwie jest silny diacetyl, podaj mozliwe przyczyny tego stanu rzeczy i co zrobisz w przyszłości, aby tego uniknąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i poległem z kretesem, ale miałem wymówkę żeby móc troszkę piwa się napić :) Co prawda straż miejska mi zastosowała taryfikator, który zupełnie do w sumie jednej niepełnej szklanki piwa nie przystaje, ale tak to jest jak się parkuje 10m od knajpy :)

No i odkryłem, że jednak bardzo lubię piwa wędzone, będę musiał się tym zająć głębiej za jakiś czas :)

Dzięki wielkie za konkurs i gratulacje dla finalistów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i poległem z kretesem, ale miałem wymówkę żeby móc troszkę piwa się napić :) Co prawda straż miejska mi zastosowała taryfikator, który zupełnie do w sumie jednej niepełnej szklanki piwa nie przystaje, ale tak to jest jak się parkuje 10m od knajpy :)

No i odkryłem, że jednak bardzo lubię piwa wędzone, będę musiał się tym zająć głębiej za jakiś czas :)

Dzięki wielkie za konkurs i gratulacje dla finalistów :)

A kto awansował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto awansował?

Sam sobie odpowiem. Infam, szop co się tajniaczycie? Przyznać się, kto był pierwszy, kto drugi, a kto trzeci, a nawet chyba ktoś był czwarty? Jak to tam było?

 

No to skład jest naprawdę doborowy.

Edytowane przez kopyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie odpowiem. Infam, szop co się tajniaczycie?

Chcemy Was potrzymać w niepewności. Nic więcej nie powiemy. A zdjęcia to tylko pamiątka. Tak jak stanowiliśmy jedność w Radomiu, tak zostanie. Już niedługo się okaże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ekipa organizatorów otrzymała od Was parę znakomitych piw do degustacji. Muszę przyznać, że baaaardzo im smakowały - wysączyli wszystkie. Bardzo chawalili m.in. koźlaki pszeniczne, a mnie ujął szczególnie milk stout, chyba w wykonaniu Infama ale pewny nie jestem więc jeżeli się pomyliłem, to z góry przepraszam autora i proszę o skorygowanie. Były też dobre Szkockie, więc zapowiada się mocna rozgrywka w Żywcu.

 

Wszystkim dziękuję za pyszną zabawę, dobre humory i wyrozumiałość dla jury i organizatorów :)

 

Życzę powodzenia w KPD i do zobaczenia już wkrótce w Żywcu, a następnie w Kazimierzu.

 

Pozdrawiam

Raf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekipa organizatorów otrzymała od Was parę znakomitych piw do degustacji. Muszę przyznać, że baaaardzo im smakowały - wysączyli wszystkie. Bardzo chawalili m.in. koźlaki pszeniczne, a mnie ujął szczególnie milk stout, chyba w wykonaniu Infama ale pewny nie jestem więc jeżeli się pomyliłem, to z góry przepraszam autora i proszę o skorygowanie. Były też dobre Szkockie, więc zapowiada się mocna rozgrywka w Żywcu.

To w większości piwa Szop'a. Z moich były tam Marcowa Zadyma, dry stout, Coderowe Marcowe i zwykły koźlaczek. Szop, muszę więc czym prędzej otworzć te Twoje piwka (otrzymałem na spotkaniu - dzięki)!

A milk stouta zostawię sobie na deser i porównam z moim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim dziękuję za ... wyrozumiałość dla jury i organizatorów :)

Z wyrozumiałością różnie było, przynajmniej u mnie :) Oczywiście nerwy mi puściły jak znów ktoś ze mnie faceta zrobił - dostałam "Dyplom dla Doroty Chrapek który wykazał się... " :), a potem mnie jeszcze zdegradowali na Facebooku... Ale ogólnie było super, na finały tylko muszę jechać bardziej wyspana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim dziękuję za ... wyrozumiałość dla jury i organizatorów :)

Z wyrozumiałością różnie było' date=' przynajmniej u mnie :) Oczywiście nerwy mi puściły jak znów ktoś ze mnie faceta zrobił - dostałam "Dyplom dla Doroty Chrapek który wykazał się... " :), a potem mnie jeszcze zdegradowali na Facebooku... Ale ogólnie było super, na finały tylko muszę jechać bardziej wyspana :)[/quote']

Ja w swojej "nagrodzie pocieszenia" książce Piwo miałem wklejkę Drogi Barmanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim dziękuję za ... wyrozumiałość dla jury i organizatorów :)

Z wyrozumiałością różnie było' date=' przynajmniej u mnie :) Oczywiście nerwy mi puściły jak znów ktoś ze mnie faceta zrobił - dostałam "Dyplom dla Doroty Chrapek który wykazał się... " :), a potem mnie jeszcze zdegradowali na Facebooku... Ale ogólnie było super, na finały tylko muszę jechać bardziej wyspana :)[/quote']

Ja w swojej "nagrodzie pocieszenia" książce Piwo miałem wklejkę Drogi Barmanie :)

Ja też :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, oj tam! :)

Dori, wierz mi, że trudno byłoby z Ciebie zrobić faceta. A te wszystkie drobne wpadki organizator pewnie naprawi przy pomocy Poczty Najjaśniejszej RP.

Oj, ja tylko walczę o to żeby wszyscy dostrzegli, że kobiety też piwo warzą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.