Jump to content

Brewness - składniki i sam przepis


orim

Recommended Posts

Witam,

 

Jako że to mój pierwszypost to z góry sorry jeśli żle wsadziłem temat. Uwarzyłem już kilka warek z gotowych zestawów surowców skompletowanych przez BA i innych. Teraz chciałem iść krok dalej i uwarzyć coś z przepisu dostępnego na brewness i samodzielnie skompletowanych surowców. I od samego początku mam małe problemy:

1. Czy wiecie jak wyszukać "sprawdzone" przepisy. Najlepszy sposób jaki znalazłem to sortowanie po wyróżnieniach ale większość ma jedno albo dwa.

2. Znalazłem wydaje się obiecujący przepis https://brewness.com/pl/recipe/epa-epa/view. Chętnie sprawdził bym czy jest on dobry czy nie ale nie mogłem znaleść wszystkich składników tam wymienionych w jednym czy góra dwóch sklepach. Oczywiście mógłbym zamówić 1kg słodu tu a kolejne 0.25kg tam ale same koszty przesyłem lekko mnie przerastają. Jak to robicie? 

3. Czy jest np FAQ albo dobry opis pól przepisu?

 

Z góry dzięki!

Link to comment
Share on other sites

W tym przepisie nie ma żadnych wymyślnych składników pod warunkiem, że nie będziesz się uparcie trzymał jednej słodowni ( w tym przypadku Weyermanna). Pale ale, pszeniczny, wiedeński, melanoidowy są powszechnie dostępne z różnych słodowni. Jedynym ograniczeniem może być dostępność Enigmy, ale z tego co widzę też nie ma obecnie z tym problemu.

Link to comment
Share on other sites

Wielkie dzięki ogoun. Wstyd się przyznać ale wyszedłem z założenia że słody mają nazwy własne i szukałem ich po angielsku. Faktycznie po zmianie języka jestem w stanie znaleść wszystkie słody na BA (choć nie wiem czy to najlepszy wybór sklepu). 

 

x1d dzięki wielkie za linki! Czyli brewness jest OK bardziej do robienia swoich przepisów?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.