Jump to content

Fałszywe dno, wkład do garnka.

smola

Recommended Posts

Cześć, mam pięć arkuszy takiej siatki jak na foto:

IMG_20200710_121716.thumb.jpg.c3b98e76c39ad295b6aaf6a8487f1e6d.jpg

Pytania mam następujące, wyciąć z tego tylko fałszywe dno? Czy może jednak zespawać wszystko razem na kształt walca, w którym dno byłoby też z tej siatki? Walec byłby idealnie dopasowany do średnicy garnka z uchwytami, by można to było powoli wyciągać do góry, zawiesić do ociekania i od razu  gotować brzeczkę, bez zbędnego przelewania. Coś ala hop spider, tylko większe i w takim garnku zacierać i gotować. Zda to egzamin? Tylko co z wysładzaniem?

Czy jednak zrobić mniejsze, do fermentora z kranikiem, zostawiając z 2,5 cm od dna, do kranika filtrator z oplotu i w takim czymś wysładzać?

Oczka mają coś około 1 mm, może mniej. Nie mam jak zmierzyć. Ewentualnie siatkę dać podwójnie.

1 minutę temu, tamtomasz napisał:

Wydaje mi się, że trochę za grube oczka....

W sensie, że za duże światło?

Akurat wczoraj szperałem "w tym temacie" jako, że chcę zrobić dno do wiadra i opinie są różne - od szparek 0.8mm

do otworów fi 2.5mm Sam zamówiłem sitko z nierdzewki z otworami <> 2.5mm. Wyjdzie w praniu :)

J.

@tamtomasz, dziękuję za obszerną odpowiedź. Piszesz, że oczka za duże, to może na krzyż dam dwa arkusze, pomyślę.

21 godzin temu, tamtomasz napisał:

Na fałszywe dno z kolei wydaje mi się, że nie wytrzyma obciążenia młótem.

Planowałem wzmocnić stelażem z nierdzewnego pręta. A plamki to odbarwienia od jakiegoś smaru, sprawdzałem na jednej siatce i po odtłuszczeniu schodzi.

Ja was zaskoczę, mam FD z otworami fi 8 i na to siatka - działa super. Wcześniej miałem sitko z IKEA ale często lubiło się przytykać.