Skocz do zawartości

Kocioł zacierno-warzelny. Prośba o poradę


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, gdy zacieracie w takim kotle (tu akurat Royal Catering) pozwalajcie brzeczce przelatywać przez ten otwór (na całkowicie otwartym zaworze)? Czy raczej dozujecie przepływ zaworem tak aby brzeczka stała poniżej tego odpływu? Pytam bo zastanawiam sie czy jeżeli zawór jest przykręcony a przepływ mały to czy pompa nie dostaję po dupie....

IMG_20230531_155252.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, DavidKaszelmann napisał(a):

Panowie, gdy zacieracie w takim kotle (tu akurat Royal Catering) pozwalajcie brzeczce przelatywać przez ten otwór (na całkowicie otwartym zaworze)? Czy raczej dozujecie przepływ zaworem tak aby brzeczka stała poniżej tego odpływu? Pytam bo zastanawiam sie czy jeżeli zawór jest przykręcony a przepływ mały to czy pompa nie dostaję po dupie....

IMG_20230531_155252.jpg

Przykręcam, ewentualnie bez skręcania napełniam pod rurkę, po 10 minutach opadnie dopuszczam znów. Większego różnicy w wydajności nie zauważyłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaślepiam tą zakrętką białą, sito zostawiam jak jest i reguluję moc przepływu. Moim zdaniem pompa mogłaby dostać po dupie gdyby tą rurką przelały się drobinki słodu, a przecież zdarza się, że dostają się one nad górne sito (szczególnie po wsypaniu słodu, gdy montuję górne sito). Generalnie nie zauważyłem większego wpływu na wydajność, a kombinowałem już jak koń pod górę, więc stwierdziłem, że nie ma co szukać kwadratowych jaj. Według mnie też pod kociołek zacier powinien być nieco rzadszy niż w garze, ja stosuję proporcję 4L wody na 1 kg słodu i wszystko działa idealnie bez zapychania, przypalania, czy słabego przepływu, a nawet już pszeniczne i witbier na kociołku były warzone.

Edytowane przez Jastrząb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.