Skocz do zawartości

18.06.2023, Szreniawa k.Poznania: Piwo z kulturą - XII Szreniawski Festiwal Piwa


zasada

Rekomendowane odpowiedzi

18 czerwca 2023 r. w godzinach od 11.00 do 18.00 na terenie Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie (ul. Dworcowa 5, 62-052 Komorniki) odbędzie się XII Szreniawski Festiwal Piwa: Piwo z kulturą.

 

W programie m.in.:
– ciekawostki piwne;
– występ zespołu muzycznego „Mała Lady P.”;
– konkursy dla publiczności (m.in. zostań degustatorem piwnym);
– prezentacja małych i średnich browarów;
– możliwość zakupu różnorodnych piw;
– pokaz domowego warzenia piwa;
– pokaz wyrobu precli wraz z degustacją;
– kuchnia piwna;
– quiz piwny;
– wypiek chleba w tradycyjnych piecach chlebowych;
– zwiedzanie zabytkowej części gorzelni i browaru.
 
Więcej: https://muzeum-szreniawa.pl/piwo-z-kultura/

Impreza biletowana: Normalny: 20,00 zł | Ulgowy: 14,00 zł | Rodzinny (2 dorosłych + dzieci): 40,00 zł
W cenie biletu oczywiście także możliwość zwiedzania całości.

 

Na przejazd pociągiem Kolei Wielkopolskich, w dniu imprezy obowiązuje „przejazd za piątaka” według załączonego rozkładu czyli bilet w obie strony za 5 zł.
Ponadto, 18 czerwca zostaną uruchomione dwa dodatkowe połączenia relacji Poznań – Grodzisk Wielkopolski.
Zrzut-ekranu-2023-06-12-095925.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dodam, że w tych dość polowych warunkach będę opowiadał o warzeniu z zacieraniem, pokazywał surowce oraz przygotowywał brzeczkę do kolejnego już freestylowego Szreniawskiego ejla. Set up: maszynka elekstryczna, grzałka zanurzeniowa, emalia, nierdzewka, sprężyna, chłodnica zanurzeniowa.

Zasyp, zacierania, chmielenie i drożdże - czyli w sumie wszystko będzie tajemnicą do ostatniej chwili.

Jeśli ktoś będzie miał wolne po Grodzisku a zostanie jeszcze w sercu województwa to fajnie się będzie zobaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego

2 godziny temu, zasada napisał(a):

Z browarow byly: Gzub, Sady, Szalpiw, Szreniawa (i Edi).

Zatarlem 3kg pilsa, chmielilem tylko Simcoe, 13 litrow brzeczki 13 BLG zaszczepiłem Danstar Belle Saison.

Zobaczymy.

dlaczego Edi jest tak specjalnie ujęty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naczytałem się o Edim, nic nie piłem co prawda ale na imprezach bywa. Ten wpis to chyba jednak brak tolerancji i uszanowania różnorodności ...😁

Ciekawe co by było gdyby pewien piwny związek nie znalazł głównego sponsora konkursu a zgłosił się np. ww. 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, WojtekGaaD napisał(a):

nic nie piłem co prawda

No a ja piłem i w przeciwieństwie do Koreba (który wielu wrzuca do tego samego worka) nic pozytywnego nie potrafię powiedzieć.

Zduńska Wola do której pijesz to jest wg. mnie jeszcze inny temat na wielu poziomach. O działaniach PSPD natomiast jako "członek niewchodzący" nie będę się wypowiadał.

 

Podczas pokazu rozmawiałem m.in. z facetem sprzedającym klej do etykiet dużym i średnim graczom. Mówił o spadku zamówień -60%,

Moje zdjęcia w galerii, wpis o piwie warzonym w wątku, na stronie Muzeum fotogaleria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.