Skocz do zawartości

Zmieniamy coś w sterowniku?


bolek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 83
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Trzy dni temu rozpocząłem próby z sterownikiem,wszystko gra,ale mam pytanie:czy można rozbudować płytkę sterowniczą na cykliczne sterowanie pompy lub mieszadła?To jest ważne ze względu na jedno programowanie,bez dodatkowego montażu timeru+dodatkowe miejsce na płytkę.Tego mi brakuje.Sterownik jest wspaniałe,jestem pod wrażeniem.:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przejść się po okolicy i zebrać 10 000 podpisów.

A powiedz mi jak byś to chciał ustawiać? np dwa parametry (praca i przerwa), wystarczy po 255 sekund maksymalnie dla każdego?. No i obawiam się że będzie się dało to ustawić gdzieś głębiej w menu, jeśli zaczniesz zacierać to już tego nie zmienisz- trzeba będzie przerwać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Może być trochę loterii, osobiście mam kabel tripp-lite i jest naprawdę jak żywy RS. Doszły mnie też słuchy że działają kable PROLIFIC

W każdym razie prócz RX musi latać także RTS, DTR (czy jakoś tak), więc nie celuj niżej niż kable do programowania kas, centralek etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem U232-P9 który miał według sprzedawcy wszystko i jest lipa :beer: instaluje sterowniki z płyty, EChart znajduje port com a na wykresie nic. Jak instaluje nowsze sterowniki ze strony producenta wyskakuje kod 10 i tez lipa :) Ale sterownik pierwsza kasa od paru godzin grzeje w nim wodę :) A właśnie jak w nim chmielicie programujecie czas czy na ręcznym??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej, nie mogę tego P9 odszukać, ale żeby nie zbankrutować na wysyłki poszukaj coś w "Krakowskim allegro". Problem jest taki że 90% rynku to guzik warte przelotki i sprzedawcy o tym więdzą. Dlatego mówiłem że zakup dobrego kabla to loteria. Mają tylko linie RX TX, a w skrajnym przypadku w standardzie TTL (0-5V) zamiast RS232 (+/-12V). Niestety, taki kabel nie zadziała (z niczym).

Od biedy można amputować co nieco w sterowniku i będzie chodzić tylko na linii RX w standardzie TTL, ale nie o to chodzi.

 

Jeśli ktoś ma zacięcie do rozwiązywania problemów

1. Trzeba zewrzeć RX z TX, odpalić terminal i to co się wyśle powinno wrócić.

2. Sprawdzić jakie panują tam napięcia

Edytowane przez bolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrzyłem jeszcze na tego scalaka pl2303. Kable oparte tylko o ten układ nie będą działały ponieważ scalak dostarcza sygnałów w standardzie 0-5V (0-3,3V).

 

Andrzej, zwab do siebie piwem ziomka z miernikiem i pisz na GG4683128. Chyba mam pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych. Adapter USB na RS232 firmy UNITEK DZIAŁA!!!:D

A jaki dokładnie symbol urządzenia ?

Kilka dni temu na gg podsyłałem tego linka - ale Andrzej musi potwierdzić.

http://www.komputronik.pl/index.php/product/115722/Sprzet_komputerowy/Peryferia_i_eksploatacja/Konwerter_USB_1x_COM_Unitek.html/showComments/1

Edytowane przez josefik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się że znajomy ma adapter tej firmy, pożyczyłem go na kilka dni by go sprawdzić i działa. Nie ma na nim symbolu tylko sama nazwa. Ten który podał mi Josefik właśnie zamówiłem (nie mieli go na sklepie) Jak tylko go odbiorę i sprawdzę napiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.