Skocz do zawartości

Uszkodzony termometr w fermentorze Klarstein


kamilnurek

Rekomendowane odpowiedzi

Nabyłem na OLX fermentor stożkowy Klarstein i okazuje się, że ma uszkodzony termometr. Uszkodzenie polega na tym, że wskazówka obraca się dookoła w zależności od tego jak obrócę tarczę (foto poniżej). Czy macie jakiś patent na naprawę? Wydaje mi się, że jest on nierozbieralny. 

IMG_20231028_211322.jpg

IMG_20231028_211531.jpg

IMG_20231028_215606.jpg

Edytowane przez kamilnurek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, dzejkej napisał(a):

A może wystarczy "skalibrować" odpowiednio ustawiając tarczę na znanej temperaturze, jakoś zablokować w tym położeniu i będzie ok?

Myślałem o kalibracji ale nie ma możliwości "dokręcenia" wskazówki tak aby pod wpływem grawitacji nie opadała.

 

32 minuty temu, monodem napisał(a):

Nic z niego nie będzie. Zamów sobie nowy. 

Orientujesz się gdzie mogę taki dokupić? Nic podobnego nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, kamilnurek napisał(a):

Myślałem o kalibracji ale nie ma możliwości "dokręcenia" wskazówki tak aby pod wpływem grawitacji nie opadała.

 

Orientujesz się gdzie mogę taki dokupić? Nic podobnego nie znalazłem.

https://a.aliexpress.com/_EzifKTl

Nie wiem czy akurat ten jest dobry. Sprawdź gwint i długość tamtego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że w tym termometrze masz już gilzę, rozkręć, i w tym momencie pytanie czy chcesz tylko odczytywać temp, czy też sterować fermentacją temperaturowo.

Ja do wiaderka mam taką gilzę i wprowadzam tam czujnik od rejestratora temp i od stc1000.

I wtedy mam wykres temperatury z fermentacji plus sterowanie lodówka, lub grzałką.

 

https://a.aliexpress.com/_EyaFA1t

 

 

Edytowane przez Koora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Koora napisał(a):

Widzę że w tym termometrze masz już gilzę, rozkręć, i w tym momencie pytanie czy chcesz tylko odczytywać temp, czy też sterować fermentacją temperaturowo.

Ja do wiaderka mam taką gilzę i wprowadzam tam czujnik od rejestratora temp i od stc1000.

I wtedy mam wykres temperatury z fermentacji plus sterowanie lodówka, lub grzałką.

 

https://a.aliexpress.com/_EyaFA1t

 

 

Dobry pomysł. Mam też gilzę/kapilarę kupioną do wiaderka fermentacyjnego, której jeszcze nie używałem. Może rzeczywiście będzie to pasować do siebie. Wtedy będę wiedzieć czy szukać nowego termometru czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, termometr jest skręcony z gilzą ale gilza jest wkręcana w tuleję. I dopiero ta tuleja jest wkręcana do ścianki zbiornika. Okazuje się, że gilza którą miałem w domu pasuje do tulei wkręcanej do ścianki zbiornika. Jak wkręcę tę gilzę, którą miałem to będę mógł w niej umieścić sondę od termometru cyfrowego. Tak więc z Waszą pomocą problem rozwiązany.

A co do ISpindla, to czy w zbiorniku z nierdzewki będzie on miał łączność z siecią wifi?

IMG_20231030_091750.jpg

IMG_20231030_091809.jpg

IMG_20231030_091824.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ispindle to taki bajer który się szybko nudzi 😆

Bo to trzeba kalibrować kąt wychylenia,a  to coś z komunikacja przerywa, a to za szybko baterię zżera, a,  i siedząc 300 km od domu jak sprawdzisz blg to i tak nic nie da bo nie weźmiesz się za rozlew.

 

Ale kto bogatemu zabroni 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem o ISpindel bardziej z ciekawości jak się będzie zachowywał w takim zbiorniku bo wydaje mi się, że mógłby mieć problem z komunikacją. Przeczytałem wczoraj na szybko kilka wątków dotyczących jego obsługi i szczerze mówiąc nie sądzę, żebym się skusił na zakup. Odstrasza mnie głównie ta kalibracja. A poza tym kiepsko u mnie z obsługą takich tematów jak programy do obsługi takiej elektroniki. Póki co, refraktometr robi swoje i jestem zadowolony.

Edytowane przez kamilnurek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobię I-spindel chwalę. Kalibrowałem go w zasadzie tylko raz i cały czas nie przekłamuje fermentacji. Zdarza się, że na nakrętce przyczepią się drożdże, ale też te pomiary są w miarę zbliżone do spławika. Plus masz termometr w środku, no ale jeżeli masz termometr w gilzie to oczywiście do pomiaru temperatury jest rozwiązanie dokładniejsze, bo metal ma małą bezwładność cieplną.

Dla mnie I-spindel to jest po prostu zaspokojenie ciekawości plus zamiłowania do monitorowania procesów. Ale to już są moje prywatne preferencje.

Co do komunikacji to nigdy nie miałem z tym problemu. Kalibracja i ustawienie wszystkiego to klikunastominutowy filmik. Wprawdzie ja prowadzę fermentację w plastikowych wiaderkach, ale słyszałem, że różnie może być przez metalową ściankę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.10.2023 o 09:29, kamilnurek napisał(a):

Zgadza się, termometr jest skręcony z gilzą ale gilza jest wkręcana w tuleję. I dopiero ta tuleja jest wkręcana do ścianki zbiornika. Okazuje się, że gilza którą miałem w domu pasuje do tulei wkręcanej do ścianki zbiornika. Jak wkręcę tę gilzę, którą miałem to będę mógł w niej umieścić sondę od termometru cyfrowego. Tak więc z Waszą pomocą problem rozwiązany.

A co do ISpindla, to czy w zbiorniku z nierdzewki będzie on miał łączność z siecią wifi?

IMG_20231030_091750.jpg

IMG_20231030_091809.jpg

IMG_20231030_091824.jpg

 

Sam element wkręcany w scianke naczynia mocno mnie interesuje. Może ktoś znalazł u MajFriendów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.