Skocz do zawartości

Klarstein mundschenk, nietrzymanie mocy, przypalenia


maniek929

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy ktoś z was spotkał sie z tym że klarstein lub podobny kociołek nie trzyma mocy ? Zacierając teraz z ciekawości podłaczyłem kociołek przez watomierz i bardzo się zdziwiłem

Ustawione 1800wat grzeje na 3000wat, czasem 900 lub jak mu się przypomni to na 1700-1800wat ale to bardzo sporadycznie. Zastanawiałem się gotując piwo z eksteraktu skąd na dnie te przypalenia, gdzie na 1800wat ich być nie powinno, oraz dlaczego brzeczka raz ładnie sie gotowała, a innym razem mocno burzyła. Teraz jak zacierałem z ciekawości podłączyłem kociołek przez watomierz i wartości które pokazywał watomierz bardzo mnie zdziwił

W załączniku filmik:

https://drive.google.com/file/d/11X4W3qnSOyVvIlj6sWXgwN1Qi9nGOQmL/view?usp=drivesdk

 

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy podczas filmiku była włączona pompa?

 

To wszystko zależy od tego sterownika prawdopodobnie, ustala moc , a nie że zapina 3kw, 1.8kw czy 900w.

 

Edytowane przez Koora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z właczoną pompą czy bez to samo robi. Grzałki są 2kw i 1kw czyli po prostu sterownik żyje swoim życiem, grzeje róznymi wartościami. Zastanawiam się nad wywaleniem go i zastąpieniem craftbeerpi.
Ustawienie mocy nic nie daje, sterownik losowo grzeje na ile chce.
Rozebrałem czy czasem gdzieś zalane coś nie jest, na płytkach brak osadów, zacieków widocznych oznak naplanenia/zwęglenia

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak kombinowałem jak tylko się dało, już nawet w wiaderku rozrzedzałem ekstrakt 1:1 z gorącą wodą. Ale mniejsza z tym i o przypalenia bo moim zdaniem spowodowane są zbyt mocnym grzaniem. Co widać na załączonym filmiku

Problemem tutaj nie jest technika, tylko to ze kociołek zamiast grzać mocą 1200wat, grzeje sobie na 3000wat, a tak nie powinno być

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W gniazdu masz prąd przemienny. Nie wiem co pokazuje ten miernik. Czy moc chwilową czy moc średnią? Czy moc czynną? Czy moc pozorną? Zobacz na odczyt amperomierza, wiedząc, że V0 = 230 V to mozna poszukac zaleznosci. Żeby kociołek jechał 3000 zamiast 1200 nie chce mi się w to wierzyć. Chyba, że felerny sterownik to wtedy reklamacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że sprawdzasz pobieraną aktualnie moc.

Kociołek ma dwie grzałki (nie pamiętam mocy, ale chyba 1500W i 1800W). Żyję w przekonaniu, że sterownik nie reguluje mocy podawanej na grzałki, a jedynie czas ich załączenia. Z grubsza, jeśli ustawisz moc 750W i kociołek będzie grzał na full (np. zacznie podgrzewać zimną wodą), to grzałka 1500W będzie załączona przez 50% czasu, czyli np. 10s będziesz miał odczyt 1500W, a kolejne 10s 0W (będzie wyłączona). Jeśli ustawisz moc powyżej 1800W (mocniejszej grzałki), to musi używać więcej niż jednej grzałki, więc będziesz miał skoki do 3300W. Obstawiam, że stąd są te wartości na odczycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Adam napisał sterowanie jest czasem. Grzałki zawsze dostają pełną moc. Ja mam cobre i miałem nawet rozpiskę na jak długo włączają się grzałki. 

Nie zastanawiaj się nawet nad zmianą na craftbeerpi. Polecam zero W. Mam i super się to sprawuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Adam napisał sterowanie jest czasem. Grzałki zawsze dostają pełną moc. Ja mam cobre i miałem nawet rozpiskę na jak długo włączają się grzałki. 
Nie zastanawiaj się nawet nad zmianą na craftbeerpi. Polecam zero W. Mam i super się to sprawuje.
Zero W. Chodzi ci o raspberry pi zero w ? Tak

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.11.2023 o 14:06, maniek929 napisał(a):

 

Witam,

Czy ktoś z was spotkał sie z tym że klarstein lub podobny kociołek nie trzyma mocy ? Zacierając teraz z ciekawości podłaczyłem kociołek przez watomierz i bardzo się zdziwiłem

Ustawione 1800wat grzeje na 3000wat, czasem 900 lub jak mu się przypomni to na 1700-1800wat ale to bardzo sporadycznie. Zastanawiałem się gotując piwo z eksteraktu skąd na dnie te przypalenia, gdzie na 1800wat ich być nie powinno, oraz dlaczego brzeczka raz ładnie sie gotowała, a innym razem mocno burzyła. Teraz jak zacierałem z ciekawości podłączyłem kociołek przez watomierz i wartości które pokazywał watomierz bardzo mnie zdziwił

W załączniku filmik:

https://drive.google.com/file/d/11X4W3qnSOyVvIlj6sWXgwN1Qi9nGOQmL/view?usp=drivesdk

 

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Mialem cos podobnego w sobotę, a mianowicie po wysladzaniu wlaczylem gotowanie i czekam, czekam a temperatura prawie stoi w miejscu, moc ustawiona na max. Wyłączyłem i wlaczyle i zaskoczylo. Wydaje mi sie zd przekaznik nie zalaczal grzalki, moze u Ciebie tez zawieszaja sie przekazniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.