Skocz do zawartości

Duży spadek BLG podczas zakwaszania brzeczki L. plantarum


Pokropow

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim, podjąłem się uwarzenia kwaśniego piwa zakwaszanego bakteriami z tej receptury: https://www.blog.homebrewing.pl/juicy-sour-ipa-z-malinami-receptura/. Robiłem to piwo drugi raz, Podczas zacierania/wysładzania coś mi nie wyszło i osiągnąłem około 13,5 BLG przed pierwszym gotowaniem. Po gotowaniu nie zmierzyłem ale obstawiam coś koło 14,5. Schłodziłem brzeczkę i zadałem bakterie. Po 24h jeszcze nie była wystarczająco kwaśna więc zostawiłem na noc. Po ok. 35h postanowiłem przejść do gotowania ale zauważyłem spadek do 8 BLG. Czytałem że ponoć spadek powinien być około 2 BLG a większy oznacza raczej nadkażenie drożdżami. Piwo po spróbowaniu nie miało żadnych wadliwych posmaków.

 

I tutaj się pojawia moje pytanie, co robić w takim przypadku z piwem? W kanał szkoda bo nie smakuje źle i może coś z tego będzie. Słyszałem o opcji zostawienia tego do fermentacji, żeby nie wygotować alkoholu który już powstał bo ilość cukrów już w takiej brzeczce po wygotowaniu będzie niewielka i piwo wyjdzie słabe. Ja nie wiedząc co zrobić postanowiłem mimo to zagotować piwo i dodać sporo ekstraktu słodowego, żeby początkowe blg było bardziej sensowne? Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.