Skocz do zawartości

Klarstein brauheld Pro 45 l


Raf78

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 10.12.2023 o 18:09, waldi1 napisał(a):

bazuka sobie nie poradzi, kup filtr sprężynowy i syp do gara bezpośrednio

Jaki filtr sprężynowy

 

Czyli jak będę używał go po raz pierwszy, to nie wkręcać tej bazuki i zacierać bez niej?

 

Moderatorski edit: @Raf78 proszę nie pisz posta pod postem, jeśli chcesz uzupełnić użyj opcji edytuj schowanej w prawym górnym rogu pod kropkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, waldi1 napisał(a):

lepiej poszukaj dłuższy, są 2m, dokupisz trójniki i popasujesz sobie do swojego kociołka. czym wieksza powierzchnia filtracji tym lepiej. tu masz 2 mb https://allegro.pl/oferta/filtrator-do-piwa-spiralny-duzy-piwo-domowe-slod-6318105375

 

2 metrowy nie zakryje całego dna?

1 godzinę temu, fotohobby napisał(a):

W zestawie z kociołkiem sa nawet 2 sztuki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz rację tylko chodzi o to aby zrobić lekkie podbicie dla tej spirali jakies 5mm aby nie powodowała przypaleń jak bedzie leżała bezpośredni na dnie.
Grzałki sa na środku, więc jeśli poleci po obwodzie to nie rozumiem dlacza coś miało by się przypalać ?

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, anteks napisał(a):

 

W zestawie z kociołkiem sa nawet 2 sztuki

O takim splocie ?
Bo w moim był dużo drobniejszy

 

Ten, który podlinkowałem nie zapycha się nawet przy dużym przełomie

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Ununul napisał(a):

A co ma Ci dać filtrator spiralny w kociołku? sprężyna działa tylko wtedy, kiedy jest zasypana łuską. Filtruje tak naprawdę łuska. A kiedy zacierasz w koszu, młóto jest w koszu. A podczas gotowania to już łuski nie ma i tak.

A jakiego kociołka używasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, bo nie filtruję. Mam pompkę jak się zatka to na chwilę odkręcam zawór i się zaraz odtyka. A poza tym uważam, że mętne jest piękne. Chociaż generalnie nie mam problemów z mętnością i leci w miarę klarowna brzeczka. A to czego nie przefiltruję zostaje we wiaderku po fermentacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, ale jest tam wiele dziwnych wpisów (spośród przeważającej liczby naprawdę ciekawych). Nie wiem na jakiej zasadzie ma to działać. Chyba na zasadzie autosugestii. Sprężyna służy do filtracji brzeczki po zacieraniu. Używanie jest do filtracji chmielin to nonsens, bo szpary pomiędzy zwojami sprężyny są dużo większe niż drobinki chmielu i osadu białkowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.