Skocz do zawartości

Wildbrew philly sour i berliner weisse - czy starczy mi drożdży?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, ze znanego sklepu z surowcami zamówiłem sobie zestaw na 25l warkę Berliner Weisse 8blg.

W skład wchodzi ok. 2.5kg słodu (może trochę więcej bo na telefonie się nie przelicza z 20l), 20 lubelskiego i saszeta 11g wildbrew philly sour.

 

Mam dwa pytanka w związku z tym:

1) czy same te drożdże wystarcza, żeby zrobić fajnego, podstawowego BW?

2) Czytając po zagranicznych forach i korzystając z kalkulatora wyszło mi https://www.lallemandbrewing.com/en/canada/resources/brewers-corner/brewing-calculators/pitching-rate-calculator/ że jedna paczką to ja sobie mogę cyknąć 10l, a co dopiero 25 :) No i pytanie, czy dokupić paczkę i zredukować objętość do 20l, czy dokupić i zostawić 25l, czy może to ma taki profil, ze wrzucić te jedna na 25l i będzie dobrze? Ktoś ma doświadczenie z tymi drożdżami?

3) bonusowe - wszelkie wskazówki jak z tym postępować mile widziane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popełniłem na nich Gose.

 

Jedna paczka na 12blg, brzeczka nastawna 24l.

 

Szybko przefermentowały, 2-3 dni nic się nie działo, bo najpierw się zakwaszało potem ruszylo z kopyta piany dużo.

Kwaśne tylko trochę, mnie nie porwały te drożdże. Albo dałem  kilka paczek za mało🤪

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drożdże drogie, efekty niewiadome, wszystko mam...

Co powiecie o dodaniu przed rozlewem kwasu mlekowego 80%, gdyby kwasnosc mnie zadowalała? Nie mam jakichś turbo wymagań, na konkursy nie robię, a lubię berliner weisse w letnie wieczorki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.