Skocz do zawartości

Instalacja kegów Cornelius w kegeratorze Klarstein Big Spender.


maniacz

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Zostałem obdarowany kegeratorem Klarstein Big Spender i przymierzam się do tego, żeby go uruchomić. Posiadama kegi Cornelius i zastanawiam się jaki będzie najlepszy sposób podłączenia ich do kolumny w kegeratorze. Z kolumny wychodzą węże do piwa, które na końcu mają przyłącza jak widać na zdjęciu. Pytanie czy można gdzieś nabyć redukcję i co by to musiało być, aby z tych złączy przejść na szybkozłączki do Corneliusów (ball-lock)? Mógłbym ciachnąć wężyki i bezpośrednio na nie założyć szybkozłączki ball lock, ale nie chcę tego robić, bo mam też złączkę do dużych piwnych kegów, do których pasują te wyprowadzenia z kolumny Klarsteina.

IMG20240426085932.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciachnij i połącz na szybkozłączkę tę końcówkę, którą chcesz zachować, a ball locka wepnij bezpośrednio, o ile węże masz przystosowane do szybkozłączek. Jeżeli nie, to najprościej będzie chyba wymienić węże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta złączka do dużych piwnych kegów wygląda tak i na nią da się zakręcić te końcówki wężyków z kolumny, dlatego nie chcę ich ciachać, tylko próbuję wykombinować jakiś reduktor z tych wyprowadzeń wężyków na szybkozłączki do Corneliusów.

IMG20240426091605.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz na tej głowicy gwint 5/8 cala to bez problemu dostaniesz ballocki z gwintem 5/8 cala np:
https://pl.aliexpress.com/item/4001190142045.html?spm=a2g0o.productlist.main.1.73b0VG1uVG1ut4&algo_pvid=74cdb39d-d2db-40f2-a61a-32611bd9e89a&algo_exp_id=74cdb39d-d2db-40f2-a61a-32611bd9e89a-0&pdp_npi=4%40dis!PLN!24.88!30.24!!!6.03!7.33!%402103868a17141580322915160e0f41!10000015379584739!sea!PL!861288892!&curPageLogUid=X5TmuAiORRkO&utparam-url=scene%3Asearch|query_from%3A

 

kupowałem je też na alledrogo u sprzedawcy  z poniższego linku.

Możesz wtedy przerobić końcówki węży na ballocki.
 

Druga opcja to złączka 5/8 - 1/4 cala i ballocki z gwintem 1/4 taki komplet używany jest do podpięcia kranu bezpośrednio do kega:
https://allegro.pl/oferta/redukcja-5-8-7-16-kran-do-piwa-ball-pin-lock-12093913379?fromVariant=12378417276

 

ale dokupić będzie trzeba przedłużkę 5/8 cala i uszczelki.
Warunek podstawowy głowica i te końcówki węży to 5/8 cala.

Trzeba też pamiętać, że ballocki od cieczy i gazu się różnią więc trzeba kupić komplet.
 

 

 

Edytowane przez WojtekGaaD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, maniacz napisał(a):

Ta złączka do dużych piwnych kegów wygląda tak i na nią da się zakręcić te końcówki wężyków z kolumny, dlatego nie chcę ich ciachać, tylko próbuję wykombinować jakiś reduktor z tych wyprowadzeń wężyków na szybkozłączki do Corneliusów.

IMG20240426091605.jpg

Ile litrów ma ten duży keg? Będziesz uzywac tego do piwowarstwa domowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do piwowarstwa domowego pewnie nie, natomiast nic nie stoi na przeszkodzie by czasem do kegeratora nie podłączyć komercyjnego kega.

Edytowane przez maniacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, maniacz napisał(a):

Do piwowarstwa domowego pewnie nie, natomiast nic nie stoi na przeszkodzie by czasem do kegeratora nie podłączyć komercyjnego mega.

Z tą głowica to za dużego wyboru w piwach nie bedzie

ps nadal uważam że szybkozłączki to najlepsza droga

 

1714230245075.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.