Skocz do zawartości

Coopers Dark Ale


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie. 

Dzisiaj dodatkowo nastawiłem Coopers Dark Ale z dodatkiem niechmielonym ekstraktem słodowym ciemnym ( 1,7 kg). 

Wartość początkowa to 1046 Brix. 

Wiem, że to jest jak żłobek wśród was robiących z prawdziwych słodów, ale czy coś można do tego piwa dodać od siebie aby było ciut lepsze niż oryginalny Coopersa?

Dodam, że mój rynek sklepowy jest bardzo ograniczony i na przesyłki z polski muszę czekać około 2 tygodni.

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów ☺️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że tak. Możesz zaparzyć słody karmelowe lub użyć chmielu w około 78 stopniach. Coopers ma stronę swoją z przepisami na różne piwa i ich modyfikowaniem. Sam z tego korzystam od wielu miesięcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Reters napisał(a):

Pewnie że tak. Możesz zaparzyć słody karmelowe lub użyć chmielu w około 78 stopniach. Coopers ma stronę swoją z przepisami na różne piwa i ich modyfikowaniem. Sam z tego korzystam od wielu miesięcy

Dzięki za info. Fajne przepisy tam mają 👍🏻🍻

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Reters napisał(a):

Spoko. Tak, te przepisy są super. Np takie piwko jak Fruit of the woods jest bardzo ciekawe. Podpiąłem w zakładkach.

 

Mam tak ściągnięte około 30 przepisów takich najciekawszych już przetłumaczonych. Ekstra pomoc.

Fruit Of The Woods IPA.pdf 570.91 kB · 2 pobrania

Patrząc na skład tego piwka to widzę że muszę 90% z tego zamawiać w pl bo u mnie nie dostanę takich chmieli.  Ale jak to mówią wszystko można ogarnąć 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plus jeszcze są zamienniki więc na luzie, oczywiście nie musisz się w 100% trzymać przepisu. Możesz sobie to modyfikować w składnikach i ilości:)

 

Też ten Saison z przepisu jest super. Robiłem go rok temu. Tylko drożdże zastosowałem Lallemand LalBrew Farmhouse i temp. fermentacji około 24-25 stopni. Jak na suche dobre drożdże i dobre piwko wyszło. Ekstrakt płynny pilzneński możesz zastąpić ekstraktem suchym jasnym. Wyjedzie troszkę jaśniejsze piwo.

+Saison.pdf

Edytowane przez Reters
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Reters napisał(a):

Plus jeszcze są zamienniki więc na luzie, oczywiście nie musisz się w 100% trzymać przepisu. Możesz sobie to modyfikować w składnikach i ilości:)

 

Też ten Saison z przepisu jest super. Robiłem go rok temu. Tylko drożdże zastosowałem Lallemand LalBrew Farmhouse i temp. fermentacji około 24-25 stopni. Jak na suche dobre drożdże i dobre piwko wyszło. Ekstrakt płynny pilzneński możesz zastąpić ekstraktem suchym jasnym. Wyjedzie troszkę jaśniejsze piwo.

+Saison.pdf 395.63 kB · 0 pobrań

Pogrzebałem i znalazłem trochę składników na to piwko. Trzeba będzie się za to wziąć.  Dzięki 😉

Screenshot_20240617_195308_Samsung Internet.jpg

Screenshot_20240617_195125_Samsung Internet.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.