Skocz do zawartości

Płytowy wymiennik ciepła


Faszysta Rasista Homofob

Rekomendowane odpowiedzi

A czym myłeś przed dezynfekcją?

Ja swój po 3-ciej warce przepłukałem gorącym NaOH to z drugiej strony wypłynęła brązowa ciecz.

Przepłukałem go tylko gorącą wodą zaraz po poprzedniej warce i zalałem OXI One na kilka godzin. A teraz przygotowuję się do kolejnej warki i wlałem ClO2.

Edytowane przez jake
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym uszczelniacie połączenia na gwintach wymiennika? Ja uszczelniłem teflonem i pocieknie przez połączenia najwyżej kilka kropli na warkę, ale ma to tę wadę, że nie mogę rozkręcać za każdym razem do mycia i jest szansa, że coś się nie domyje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wymyśliłem jak rozwiązać filtrację, żeby do wymiennika nie dostawał się syf. Poprzednim razem użyłem krótkiego filtratora z oplotu, ale się zapchał na początku filtrowania i musiałem go wyjmować, co wymagało przelewania wszystkiego do innego garnka.

Teraz włożyłem do filtratora kawałek miedzianego druta i całość wygiąłem pionowo w garnku. Filtruje idealnie. :okey:

Edytowane przez jake
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zdjęcia jakieś uda się dorzucić? Porównałbym ze swoją ograniczoną wyobraźnią :P

Przypomnij sobie reklamę (albo działanie) prostamolu czy permenu, następnie pomyśl, że filtrator wygląda jakby go zażył i będziesz wiedział jak to wygląda :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomnij sobie reklamę (albo działanie) prostamolu czy permenu, następnie pomyśl, że filtrator wygląda jakby go zażył i będziesz wiedział jak to wygląda :D

No to z moją wyobraźnią nie jest tak źle :)

 

Tylko jak zmusić wężyk do łykania pastylek? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten drucik możesz zastąpić Swoim organem. Tylko połknij najpierw pastylkę.

A myślałem, że ja mam chorą wyobraźnię :P Ale jak pisałem wcześniej - utwierdziłem się, że nie jest najgorzej :)

Pozdrawiam :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 11 miesięcy temu...

Odkopuję temat :)

Z racji tego, że wymienniki w cenie (sezon grzewczy?) dobrym pomysłem jest zakup na rynku wtórnym? Co może stać się niedobrego z takim wymiennikiem podczas normalnego użytkowania przez np. 2 sezony z kotłem C.O.? Nie ukrywam, że 1/3 ceny nowego jest kusząca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwasowanie nie załatwi sprawy?

 

Piszę o rynku wtórnym tych wymienników z górnej półki np. http://www.nokaut.pl...0-secespol.html

 

Chyba, że nie ma co zawracać sobie głowy i rozejrzeć się za nowym 'no name' z dolnej półki? np. http://allegro.pl/wymiennik-ciepla-plytowy-plyt-30-kw-pow-0-65m2-3-4-i3011559633.html

Edytowane przez Swiaderny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.