Skocz do zawartości

Akcja Fermentator 33 l


19Mateusz87

Rekomendowane odpowiedzi

Też mnie to zaczyna zastanawiać. :

 

200zł za transport do Ciebie do rybnika + kurier do lidera (jak mała ilość to i z 16zł w najlepszym wypadku wyjdzie) + odebranie od lidera u mnie 2.90zł. Co przy moich wiadrach (zamówiłem mała ilość = 2) które kosztowały 31.54zł + 1zł + 5.3zł + 2.90zł = 40.74zł

 

Co daje 20.37zł za wiadro. :(

Edytowane przez czilajn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kumam waszego toku myślenia :(

 

Różnica między rozpoczęciem akcji (cena była określona, że koszty kuriera będą też) a chwilą obecną wynosi ... 1 zł. Czy to dużo zmienia ? (pomijam organizatora któremu może nie uśmiechać się podzielenie i pakowanie tego na 9 grup).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z mojej strony powiem że to głośne myślenie, którym dzielę się z innymi. Początkowo była mowa o zbiciu ceny

Pojemność 33 l, cena 15,74 zł brutto / szt. Myślę, że przy większej ilości można negocjować cenę.

Nie wycofuję się z akcji, lecz poddaję do przemyślenia jej sens, zwłaszcza że organizatorowi oraz liderom zajmie kupę czasu. Jeżeli podana przeze mnie opcja nie istnieje (od dawna nie kupowałem wiader więc nie wiem, na stronie nie widziałem takiej adnotacji), to jakie są najtańsze dostępne alternatywne odpowiedniki??- warto po prostu porównać, żeby nie zrobić skórki za wyprawkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc czy wobec oferty typu http://www.piwodziej.pl/pl/p/Fermentor-33l-z-pokrywa/235

nie zaczyna to być sztuka dla sztuki??

Tylko że te są niedostępne (od bardzo długiego czasu)' date=' nie wiadomo kiedy będą (strona mówi że wnet), a jak już będą to mogę być w innej cenie, i na pewno nie będzie ich 200 sztuk, ... itd.[/quote']

Nie chcę się wypowiadać za Michała, ale myślisz ze sklep sprowadza mniej niż paletę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam dokładnej wagi ani rozmiarów paczki. Licząc, że jedno wiadro waży 0,5 kg daje nam ponad 100 kg. Paczka pewnie będzie ważyła więcej. Co do ceny wiader w sklepach piwowarskich lub portalach aukcyjnych, powiem tylko tyle, że to właśnie ceny wiader skłoniły mnie do szukania alternatywy.

 

Na początku babka przedstawiała mi ofertę w taki sposób jak chciałem. Później okazało się chyba, że dokladnie się dowiedziała jak rozwiązać sprawę transportu i wyszło na to, że producent się nie godzi na podział zamówienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po rozmowie telefonicznej z Piwodziejem dowiedziałem się że wiadra są, nie ma pewności czy w tej samej cenie

na allegro także występują w podobnej cenie

 

http://allegro.pl/fermentator-pojemnik-fermentacyjny-33l-promocja-i1969792857.html

http://allegro.pl/pojemnik-fermentacyjny-30l-wino-piwo-i-nie-tylko-i1954289463.html

 

Jak wspominałem nie chcę bruździć :( tylko dać do przemyślenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takich zbiorowych zakupach opłaca się kupować większą ilość z odbiorem osobistym ewentualnie uprzejmość piwowara, który mógłby podwieź zakupione przedmioty. Przy przesyłce gabarytowo dużej 1-2szt. już się zbytnio nie opłaca, jedyny plus to że nie będzie problemów z wysyłką większej ilości. Niektórzy sprzedawcy zbytnio nie chcą wysyłać większej ilości, robią nawet problemy gdy kupujący chce sobie zamówić kuriera na swój koszt.

 

Na początku babka przedstawiała mi ofertę w taki sposób jak chciałem. Później okazało się chyba, że dokladnie się dowiedziała jak rozwiązać sprawę transportu i wyszło na to, że producent się nie godzi na podział zamówienia.

Warto samemu zamówić kuriera, przesyłka paletowa do 200kg w UPS coś około 130zł.

Edytowane przez mateos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość osób chce kontynuować akcję, także przesyłka idzie do mnie a potem rozsyłam wszystko do Liderów.

 

Przepraszam za utrudnienia i za to, że cała akcja będzie trochę trwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kumam waszego toku myślenia :smilies:

 

Różnica między rozpoczęciem akcji (cena była określona, że koszty kuriera będą też) a chwilą obecną wynosi ... 1 zł. Czy to dużo zmienia ? (pomijam organizatora któremu może nie uśmiechać się podzielenie i pakowanie tego na 9 grup).

1zł plus cena kuriera od Mateusza do Ciebie. ;)

 

Gdzie w moim przypadku będzie to pewnie koło 5zł a przy 2 wiadrach to jednak jest już spora różnica.

Edytowane przez czilajn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z pierwszego postu

Najważniejsze, że można zamówić dowolną ilość, a odbiór jest za pośrednictwem kuriera lub osobiście.

to może podaj namiary na tą firme liderom i niech każdy pozamawia odzielnie skoro i tak nie urywamy nic z ceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z pierwszego postu
Najważniejsze, że można zamówić dowolną ilość, a odbiór jest za pośrednictwem kuriera lub osobiście.

to może podaj namiary na tą firme liderom i niech każdy pozamawia odzielnie skoro i tak nie urywamy nic z ceny

Wydaje mi się, że to będzie najlepsze rozwiązanie. Myślałem dzisiaj też o takim rozwiązaniu. Liderzy sami zdecydują czy będą zamawiać wiadra czy nie. Na PW podam namiary i powiem co potrzebujecie. Dla mnie będzie mniej pracy, chociaż wcale mnie to tak bardzo nie cieszy. Może to dziwne ale szkoda, że to tak wyszło bo strasznie mnie ta akcja cieszyła. Cieszę się, że mogliśmy coś razem zdziałać, że znalazłem tańsze wiadra i podzieliłem się z Wami tym. Pieniądze zwrócę jak najszybciej.

 

Kto chce zrezygnować z mojej grupy proszę o info. Szczególnie mam tu na myśli kolegów, którzy mierszkają daleko Rybnika. Podejrzewam, że wiadra mają nawet 35 l pojemności. Producent pisze, że 33 ale symbol wiadra składa się z kilku znaków w tym można dostrzec liczbę 35. To są tylko moje przypuszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podałem Liderom na PW link do producenta, napisałem co jest potrzebne przy zamówieniu. Teraz nie czuję się już takim organizatorem jak wcześniej, myślę jednak, że jeśli Liderom uda się zamówić swoje wiadra, możemy dalej mówić o sukcesie. Akcja była sporym przedsięwzięciem, w zasadzie dalej jest, tylko w innej formie. Chodzi mi po głowie następna akcja ale to może później jak kurs $ będzie na naszą korzyść :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja się pytam warszawską grupę. Odsyłać wam pieniążki czy dalej kombinujemy? Ja nie nalegam. Z resztą do świąt nie znajdę swojego NIP-u który wymagany jest w formularzu i ktoś inny musiał by to przejąć. Chyba że ja, ale po świętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja złożyłem zamówienie z danych od Mateusza. Grupa rzeszowska będzie miała wiadra najprawdopodobniej jeszcze w tym tygodniu.

 

Btw.

 

Tak naprawdę firma ta sprzedaję nawet 1 sztukę w tej samej cenie (12,80 zł netto) także dla okolicznych piwowarów jak i dla przejeżdżających pojawił się ważny punkt na mapie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja złożyłem zamówienie z danych od Mateusza. Grupa rzeszowska będzie miała wiadra najprawdopodobniej jeszcze w tym tygodniu.

 

Btw.

 

Tak naprawdę firma ta sprzedaję nawet 1 sztukę w tej samej cenie (12,80 zł netto) także dla okolicznych piwowarów jak i dla przejeżdżających pojawił się ważny punkt na mapie :(

Sami widzicie, że akcja ma sens i może trwać dalej tylko trochę w innej formie. Kolega WiHuRa potwierdza cenę jednego wiadra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja się pytam warszawską grupę. Odsyłać wam pieniążki czy dalej kombinujemy? Ja nie nalegam. Z resztą do świąt nie znajdę swojego NIP-u który wymagany jest w formularzu i ktoś inny musiał by to przejąć. Chyba że ja, ale po świętach.

ja rezygnuję - jakbyś mógł to przelej mi kasę

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja złożyłem zamówienie z danych od Mateusza. Grupa rzeszowska będzie miała wiadra najprawdopodobniej jeszcze w tym tygodniu.

 

Btw.

 

Tak naprawdę firma ta sprzedaję nawet 1 sztukę w tej samej cenie (12,80 zł netto) także dla okolicznych piwowarów jak i dla przejeżdżających pojawił się ważny punkt na mapie :(

A którego kuriera zamawiałeś i ile Cię to kosztowało? Bo ja zwykle korzystam z UPS ale nie wiem czy oni wiaderka potraktują jako "standardową" przesyłkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja się pytam warszawską grupę. Odsyłać wam pieniążki czy dalej kombinujemy? Ja nie nalegam. Z resztą do świąt nie znajdę swojego NIP-u który wymagany jest w formularzu i ktoś inny musiał by to przejąć. Chyba że ja' date=' ale po świętach.[/quote']

ja rezygnuję - jakbyś mógł to przelej mi kasę

pozdrawiam

Skoro mamy taki problem, to rezygnuję.

 

pozdrawiam

Kryzoo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem przelewy zwrotne dla grupy olszyńskiej, wrocławskiej, poznańskiej i gostyńskiej. Panowie, dajcie znać kiedy przelewy dojdą. Mam nadzieję, że nikogo nie pominąłem.

 

Moja grupa cały czas wysyła przelewy. Jeszcze nie liczyłem czy wszystko się zgadza. Większość na pewno już wpłaciła odpowiednie kwoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.