Jump to content

Uczulenie, chyba wina pirosiarczynu

Afghan

Recommended Posts

Witam. Jestem świeżo upieczonym piwowarem, zrobiłem dopiero jedną warkę. Wyszedł jakiś dziwny problem, ponieważ na wewnętrznych stronach obydwu przedramieni wyskoczyło mi jakieś uczulenie. Wyskoczyło mi po warzeniu piwa i później znikło i teraz pojawiło się po butelkowaniu. Miałem kontakt z pirosiarczynem sodu, ale z drugiej strony przy przelewaniu na cichą też miałem z nim kontakt i nic mi nie wyskoczyło. Miał ktoś z was podobny problem? Nie wiecie co może być przyczyną?

Edited by Afghan

Miałem to samo. Przy większym stezeniu mocno mnie uczula, swędzi, za pierwszym razem to źle wyglądało, mnóstwo czerwonych plam. Do większych prac używam teraz rękawiczek a jak piro się skończy przesiadam się ma oxy.

Witam. Jestem świeżo upieczonym piwowarem, zrobiłem dopiero jedną warkę. Wyszedł jakiś dziwny problem, ponieważ na wewnętrznych stronach obydwu przedramieni wyskoczyło mi jakieś uczulenie. Wyskoczyło mi po warzeniu piwa i później znikło i teraz pojawiło się po butelkowaniu. Miałem kontakt z pirosiarczynem sodu, ale z drugiej strony przy przelewaniu na cichą też miałem z nim kontakt i nic mi nie wyskoczyło. Miał ktoś z was podobny problem? Nie wiecie co może być przyczyną?

Zmień środek do dezynfekcji.

• 2 months later...

Znalazłem sposób. Dla osób które będą miały podobny problem napiszę co i jak. Otóż, za szybko pchałem łapy do fermentatora z roztworem pirosiarczynu i sobie dezynfekowałem ręce :) Nie pomagały bluzy z długim rękawem. Od jakiegoś czasu zanim włożę ręce do dezynfekowanego fermentatora to pokrywką od fermentatora przewietrzam go (macham pokrywką do środka) i problemu już niema.

• 9 years later...