Skocz do zawartości

Jaki rodzaj koncesji na sprzedaż alkoholu


Rekomendowane odpowiedzi

Z tym Reszlem trochę się zapędziłeś - browaru w "erze przemysłowej" w tym mieście nie było, nie było więc i reszelskiego (rewelacyjnego) piwa

Za PRL-u działała "rozlewnia piwa", ale to co z niej wychodziło cieszyło się podłą sławą...

Reszel, Mrągowo, Giżycko (nawet jeszcze niedawno ... Regina chyba się nazywał), Ryn - takie mieściny miały swoje małe lokalne browary, które dziś nazywa się "rzemieślnicze". Wyobraźcie sobie, że Suwałki miały 6 czy 7 browarów, Olsztyn też! A taki większy jeszcze niedawno to był w Braniewie - wycieczki były i z Gdańska i z Olsztyna do Braniewa po piwo. Różowa wstrętna oranżada z browaru w Nidzicy - tam chyba teraz miody robią. Było tego. No, ale tu ma być mowa o akcyzach, a nie wspomnienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prodakt: tu jest wszystko z grubsza opisane:

 

http://artezan.pl/?page_id=47

 

świetne Coder!! Super! powiedzcie mi "starzy wyżeracze", czy bezpieczne jest o tym rozgłaszać wszem i wobec? Pytam, ponieważ czasem pojawiają się komentarze typu "lepiej jest jak jest i nic nie zmieniać, bo fiskus dobierze się do domowych piwowarów". Takie poradniki to ja będę drukował i rozdawał ludziom po wsiach i miasteczkach mazurskich!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiście, tylko browar rzemieślniczy jak artezan i takie koncesje, ale Pani Zosia z Panią Helą i jeszcze kilkoma sąsiadami muszą chyba założyć spółdzielnię, żeby dać radę. Dobrze myślę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prodakt, no przecież masz zamieszczone w sieci na stronie w/w, więc raczej dokument nie tajny:) Nie mieszaj walki z otworzeniem browaru z piwowarami domowymi.

 

OK, jasna sprawa! Przepraszam nas wszystkich piwowarów domowych!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiście, tylko browar rzemieślniczy jak artezan i takie koncesje, ale Pani Zosia z Panią Helą i jeszcze kilkoma sąsiadami muszą chyba założyć spółdzielnię, żeby dać radę. Dobrze myślę?

 

Zadajesz dziwne pytania. Smutne to, że nauczyciel akademicki nie wie jak zakłada się w Polsce firmę :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reszel, Mrągowo, Giżycko (nawet jeszcze niedawno ... Regina chyba się nazywał), Ryn - takie mieściny miały swoje małe lokalne browary, które dziś nazywa się "rzemieślnicze". Wyobraźcie sobie, że Suwałki miały 6 czy 7 browarów, Olsztyn też! A taki większy jeszcze niedawno to był w Braniewie - wycieczki były i z Gdańska i z Olsztyna do Braniewa po piwo. Różowa wstrętna oranżada z browaru w Nidzicy - tam chyba teraz miody robią. Było tego. No, ale tu ma być mowa o akcyzach, a nie wspomnienia!

 

Nieźle zakręcony gostek. Ja osobiście nie słyszałem nawet o 5 browarach z Suwałk, nawet domowych a co dopiero rzemieślniczych. No chyba, że mówimy o czasach daleko historycznych - sprzed XIX w.

Edytowane przez e-prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy o jakim okresie historii mówimy.

 

ciut przed wojną, teraz nie pamiętam, ale jak będę miał chwilę to pogrzebię w książkach i podam nazwy i adresy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadajesz dziwne pytania. Smutne to, że nauczyciel akademicki nie wie jak zakłada się w Polsce firmę :(

 

a to szczera prawda, nie mają pojęcia i nawet nie wiedzą jak się tego dowiedzieć. Przez ostatnie 5 lat bardzo dużo pieniędzy UE w Polsce poszło na szkolenia dla akademików jak zakładać firmy i jakie formy najlepsze dla jakiej działalności. Smutne, ale prawdziwie, z tym, że nie wiem co smutniejsze, czy to, że nauczyciele tego nie wiedzę, czy to, że to takie skomplikowane w Polsce. Jak zakładałem proste stowarzyszenie to zastanawiałem się, czy to celowo po to, aby ostudzić w Polakach wszelkie ambicje jakiejkolwiek oficjalnej działalności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieźle zakręcony gostek. Ja osobiście nie słyszałem nawet o 5 browarach z Suwałk, nawet domowych a co dopiero rzemieślniczych. No chyba, że mówimy o czasach daleko historycznych - sprzed XIX w.

 

bardzo proszę niewierne Tomaszki:

http://www.browar.bi...php/t-6329.html

 

starczy odwagi na zwrot honoru ;) ?

Edytowane przez prodakt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne, wobec tego nie pytam już czy ktoś wie co można zrobić we współpracy z uczelnią, żeby było oficjalnie, bo chyba nikt nie wie.

 

i czekam na zwrot honoru od prezesa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to szczera prawda, nie mają pojęcia i nawet nie wiedzą jak się tego dowiedzieć. Przez ostatnie 5 lat bardzo dużo pieniędzy UE w Polsce poszło na szkolenia dla akademików jak zakładać firmy i jakie formy najlepsze dla jakiej działalności. Smutne, ale prawdziwie, z tym, że nie wiem co smutniejsze, czy to, że nauczyciele tego nie wiedzę, czy to, że to takie skomplikowane w Polsce. Jak zakładałem proste stowarzyszenie to zastanawiałem się, czy to celowo po to, aby ostudzić w Polakach wszelkie ambicje jakiejkolwiek oficjalnej działalności?

 

Przecież to wszystko można wyczytać w internecie. Zakładanie firmy nie jest trudne, to są jakieś mity. Wypełnienie druków nie jest skomplikowane jak ktos skończył podstawówkę. Jest czasochłonne ale nie trudne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to wszystko można wyczytać w internecie. Zakładanie firmy nie jest trudne, to są jakieś mity. Wypełnienie druków nie jest skomplikowane jak ktos skończył podstawówkę. Jest czasochłonne ale nie trudne.

 

wiecie, biologia molekularna i fizyka kwantowa też jest banalna i to akurat rozumiem, bo jest logiczne - odwrotnie jak polskie prawo.

 

 

czyli z uczelnią Waszym zdaniem nie da się zrobić nic, a pani Zosia ze wsi ma założyć firmę. Ale czy da się uzyskać legalizację na narzędzia, jakimi posługuje się Pani Zosia w kuchni? Chyba też wątpliwe. Ma ktoś rzetelną wiedzę w tym temacie?

Edytowane przez prodakt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tusobie poczytaj - jeśli umiesz czytać ze zrozumieniem znajdziesz odpowiedź na większość pytań.

 

a po co tyle sarkazmu w Waszych wypowiedziach? Dziękuję za linka, przeczytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...i eksperymentalną linię do produkcji piwa. Aż się prosi, żeby połączyć tu naukę i przedsiębiorczość. Stąd moje dociekiwania

Czy mógłbyś opisać co to za linia, jakie wybicie i z czego się składa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłbyś opisać co to za linia, jakie wybicie i z czego się składa?

 

wysłałem wiadomość prywatną, to nie moja linia, nie wiem, czy mogę o niej pisać w takich szczegółach.

Edytowane przez prodakt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo się zachowujesz jakbyś przybył z jakieś obcej planety.

 

dobra dobra, wyluzujmy. Gubię się w polskim prawie i w dżungli ustaw i obowiązków. I chyba po to jest takie forum, żeby sobie pomagać.

 

poza tym, tutaj: http://www.piwo.org/topic/4099-mikrobrowary-konieczne-zmiany-prawa/page__st__160 widzę podobne wątpliwości i zgodność co do zawiłego polskiego prawa, czy coś się zmieniło?

Edytowane przez prodakt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne, wobec tego nie pytam już czy ktoś wie co można zrobić we współpracy z uczelnią, żeby było oficjalnie, bo chyba nikt nie wie.

 

i czekam na zwrot honoru od prezesa.

 

o żesz w mordę... no gostek! masz rację... choć to inne czasy były, inny świat, inna mentalność ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o żesz w mordę... no gostek! masz rację... choć to inne czasy były, inny świat, inna mentalność ludzi.

 

;) ano zgadzam się! Szkoda tylko, że się zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.