Jump to content

Areometry z Biowinu


Rageofhonor

Recommended Posts

Miałem jeszcze niedawno areometr z Biowinu (ten bez kolorowej skali) który był dobry i niestety ułamała mi się szyjka. Kupiłem nowy w markecie i wskazanie jest nieprawidłowe. Drugi przysłali mi kurierem i to samo. W wodzie wskazuje około -1 BLG. Czy macie podobny problem z tym produktem?

Link to comment
Share on other sites

Tak, Niestety oba wskazują źle. Ciekawe jest że areometr od BA w skali amerykańskiej tą samą wodę pokazuje prawidłowo. Niestety mam problemy z dokładnym odczytem tego amerykańskiego dlatego potrzebuję areometr w skali BLG. Czy można jakoś przerobić ten w skali BLG u szklarza? Zastanawia mnie jedno: Dlaczego mój pierwszy areometr od Biowinu pokazywał dobrze a te nowe mają błąd.

Link to comment
Share on other sites

Jak można rozkalibrować hermetyczny odlew szklany? Miałem 3 cukromierze z biowinu. 2 pękły, trzeciego używam. Pęknięte wskazywały mniej więcej tak samo, ten używany jakoś inaczej, ale kładę lachę, bo piwa coraz to lepsze :)

Skala jest bardzo mało dokładna, niedługo będę się rozglądał za czymś lepszym.

Link to comment
Share on other sites

Ja prawie zawsze wrzucam spławik do gorącej brzeczki ( fermentor,cylinder) ostrzegano mnie przed rozkalibrowaniem.Robię tak od kilkudziesięciu warek i nie zaważyłem by znacząco oszukiwał

ps.mam 5 spławików

Edited by anteks
Link to comment
Share on other sites

Jak można rozkalibrować hermetyczny odlew szklany?

 

Zauważ, że w środku tej rurki jest włożona papierowa zwitka ze skalą. Co będzie, jak się przesunie?

 

Już wiesz jak. Badum-tssss!

Link to comment
Share on other sites

Normalnie jest ona przyklejona klejem do szkła. Tylko czy pod wpływem temperatury się nie przesunie jak klej zmięknie? Zapytam się w zakładzie szklarskim czy czegoś nie można zrobić bo błąd ok -1 BLG to dużo.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.