Skocz do zawartości

Browar Undeath czyli warzone na uboczu w Bytomiu Odrzańskim


Rekomendowane odpowiedzi

Jednak chyba za mało drożdży ;) Miałem nadzieję że dadzą radę, na cichej może jak dostaną trochę tlenu to coś jeszcze dojedzą.

 

jak to się ma do wypowiedzi z wątku "3 tyg burzliwej a blg wysokie"?

 

Nie rozumiem, a co to ma wspólnego z tym wątkiem? Możesz rozwinąć bo nie rozumiem o co ci chodzi?

 

Zadałem za mało drożdży i mi nie od fermentowało prawidłowo, tu jest tylko mój błąd że nie rozbujałem większej ilości drożdży, nie rozumiem co ma do tego ten temat co przytoczyłeś... zlałem na cichą, a przy dekantacji piwa zawsze się trochę natleni młode piwo, do tego drożdże dojedzą trochę brzeczki na cichej. Ja nie dodałem cukru do brzeczki jak pisali w tym wątku, anie nie natleniałem ponownie młodego piwa majtając fermentorem! Cicha ma służyć do klarowania piwa i tak jak w tym wątku pisałem potrzebuje ono spokoju, niech się masztat wypowie co stało się z tamtym piwem w wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadałem za mało drożdży i mi nie od fermentowało prawidłowo, tu jest tylko mój błąd że nie rozbujałem większej ilości drożdży, nie rozumiem co ma do tego ten temat co przytoczyłeś... zlałem na cichą, a przy dekantacji piwa zawsze się trochę natleni młode piwo, do tego drożdże dojedzą trochę brzeczki na cichej.

 

wtedy zaproponowałem koledze aby przelał na cichą ale zagrzmiałeś o tym, że to i tak nic nie da i tak się zastanawiam co mam teraz myśleć :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ciebie nie zagrzmiałem, akurat przelanie na cichą tam było okej zagrzmiałem do dodatkowego napowietrzania piwa, albo jak niektóre osoby zaproponowały do dodania jeszcze cukru do fermentacji... Ja przelałem z dwóch względów na cichą po pierwsze żeby uzyskać drożdże do następnych warek po drugie, od 4-5 dni nie schodził niżej ten pils więc co zjadło to zjadło nie było sensu przetrzymywać dłużej go na burzliwej. Wiesz przy przelewaniu na cichą staram się nie napowietrzać piwa, lekko zawsze się to samo zrobi, nie są to też takie ilości tlenu żeby wznowić fermentację, liczę na to że o 0,5 blg jeszcze zejdzie ten Pils nie więcej, mój błąd i go już nie naprawię... :P Jak się poczułeś urażony w tamtym temacie to sory, ale nic tam nie napisałem, że fermentacja cicha to zły pomysł i nie piłem w żaden sposób do ciebie. Czasem jak widzę jakie bzdury ludzie piszą, to się zagotowuje ;)

 

Powiedz sam:

Jest sposób na rozruszanie leniwych drożdży, niestety nie zawsze skuteczny. Do piwa dodajemy syrop przygotowany ze 100g cukru i wody, dokładnie mieszamy. Drożdże po otrzymaniu łatwo przyswajalnego cukru rozruszają się przerabiając go, a że jest go mało to szybko się kończy i pobudzone drożdże dojadają cukry z którymi wcześniej grymasiły.

 

Albo tekst o tym że jak drożdże uciekły z wiadra to nie dofermentują piwa...

Cicha jeszcze raz napiszę służy do klarowania piwa głównie i dofermentowanie w niej ma służyć powstaniu warstwy ochronnej CO2 nad piwem tak żeby nie doszło do infekcji, a nie dodatkowemu dofermentowaniu piwa to nie jest burzliwa...

Edytowane przez Undeath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ciebie nie zagrzmiałem, akurat przelanie na cichą tam było okej zagrzmiałem do dodatkowego napowietrzania piwa, albo jak niektóre osoby zaproponowały do dodania jeszcze cukru do fermentacji... Ja przelałem z dwóch względów na cichą po pierwsze żeby uzyskać drożdże do następnych warek po drugie, od 4-5 dni nie schodził niżej ten pils więc co zjadło to zjadło nie było sensu przetrzymywać dłużej go na burzliwej. Wiesz przy przelewaniu na cichą staram się nie napowietrzać piwa, lekko zawsze się to samo zrobi, nie są to też takie ilości tlenu żeby wznowić fermentację, liczę na to że o 0,5 blg jeszcze zejdzie ten Pils nie więcej, mój błąd i go już nie naprawię... :P Jak się poczułeś urażony w tamtym temacie to sory, ale czasem jak widzę jakie bzdury ludzie piszą, to się zagotowuje ;)

 

spoko - chodziło mi o usystematyzowanie mojej wiedzy :) ja też nie napowietrzam specjalnie przy przelewaniu - wiadomo jednak, że w warunkach domowych zawsze to piwo się trochę napowietrzy

ps. sorry za OT w Twoim wątku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szkodzi lepiej wyjaśnić nieścisłości :P

 

W sumie mógłbym dzisiaj tego Pilsa zlać ale dam mu jeszcze 3-4 dni.

 

01.02.2013

warka 102 Pils kolejna wersja (receptura własna)

Jak tak dalej pójdzie, to setną warkę uwarzysz razem z dwusetną ;)

 

Oj tam oj tam :P Miałem drożdże to warzyłem ;) W tygodniu zlewam Marcowe na cichą to będę miał drożdże do setnej warki, którą planuje na przyszły weekend jak tylko ekstrakt słodowy przyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam siebie nie oszukuje :P Wiem że setna warka padła, a numeracja ich jest umowna przecież Panowie nikt mi nie zabroni pobawić się numerkami :) A że chcę żeby numer 100 nosiło jakieś specjalne piwko, a że nie po drodze było mi je uwarzyć, no to stąd taki zabieg!

Edytowane przez Undeath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tygodniu zlewam Marcowe na cichą to będę miał drożdże do setnej warki, którą planuje na przyszły weekend jak tylko ekstrakt słodowy przyjdzie.

O! Setna warka będzie z brewkita? Jednak potrafisz nas zaskoczyć :smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tygodniu zlewam Marcowe na cichą to będę miał drożdże do setnej warki, którą planuje na przyszły weekend jak tylko ekstrakt słodowy przyjdzie.

O! Setna warka będzie z brewkita? Jednak potrafisz nas zaskoczyć :smilies:

Się okaże, że to będzie najlepsze jego piwo :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz będziesz miał temperaturę na Altbiera. ;)

 

No właśnie tego też się boję, w piwnicy temperatura już mi wzrosła z 8 C do 10 C, ale całe szczęście jeszcze mam garaż gdzie cały czas 4 C są :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe i dalej nie trafiłeś... :) W sumie to żadna tajemnica co powstanie na setną warkę ale jak już zaczęliście się bawić to mała podpowiedź inspiracją było piwo z nazwą tego stanu: alaska-map.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe dwie minuty to zajęło ale wiedziałem, że tak będzie... jako nagrodę dostałbyś talon na .... i balon ale chyba Sylwia by mnie zabiła :D w takim bądź razie masz kartkę na alkohol do odebrania w każdym sklepie :D

Edytowane przez Undeath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.