Skocz do zawartości

BroWarmiacy do wspólnego kufla!


prodakt

Rekomendowane odpowiedzi

Moje CDA właśnie jest w trakcie butelkowania ;) Simcoe pachnie obłędnie. Nie wiem tylko, czy będę w stanie dotrzeć na spotkanie, najwyżej poproszę kogoś o dostarczenie mojego ustrojstwa na degustację :)

 

:beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Panta_rei --> właśnie w końcu degustuję IRA. Jakoś wcześniej nie było czasu, sposobności i w ogóle. Wrażenia poniżej :)

 

Kolor kawowy, czekoladowy z pewnością nie czerwony. Piwo nieklarowne. Piana obfita, drobnopęcherzykowa, trwała do bardzo trwałej.

 

W aromacie z początku można wyczuć słodowość i chmiele żywiczne, estrowe. Drugą nutą jest aromat paloności, która bardzo ciekawie komponuje się z pozostałymi aromatami, nadając głębi.

 

Smak: słodycz jako pierwszoplanowa i dominująca oraz nuty palone. Słabo wyczuwalna goryczka. Balans idzie w zdecydowanym kierunku słodowości i paloności. Goryczki powinno być więcej.

 

Odczucie w ustach: piwo treściwe lekko oblepiające, wysycenie średnie do lekko wysokiego. Pijalność jest na średnim poziomie - więcej kontrującej goryczki lepiej zbalansowałoby piwo.

 

Ogólne wrażenia: piwo jest smaczne i ciekawie skomponowane. Nuty palone nadają złożoności smaku i aromatu, ale brakuje trochę goryczki. Piwo nie jest może idealnym przykładem stylu, ale swą formą do niego nawiązuje.

 

Opinia prywatna: bardzo mi smakowało :)

 

Pozdrawiam

Artur Kamiński

certyfikowany sędzia PSPD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubki goryczkowe macie powypalane ;-) Średnio niska goryczka chmielowa- tak mówi styl ;-) Kolor mi trochę nie wyszedł i estrów chyba trochę za dużo jak na IRA, ale piwo mi smakuje i o to chodzi, ale na pewno z nim poeksperymentuję. Po Polskim Ale to jest następnym, które na stałe zagości w Antybrowarze.

Warka #13 Euro ku*** lager - Zemsta po latach będzie gotowe na luty/marzec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo, ja czytam namiętnie, co jest podstawą do komponowania moich piw, w zasadzie tylko pierwsze dwie warki były wzorowane na przepisach tubylców, ale reszta jest wynikiem właśnie studiowania wiki ;-) Jakoś trzeba się tego nauczyć, taką wybrałem drogę. Chmiel jest w końcu tylko dodatkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Potrzeba nas siedmiu, więc jeszcze czterech. Daniela brat ma także się zapisać, więc jeszcze musimy przycisnąć Czarnego, Panta_rei i Dabeer --> Panowie do dzieła.

Edytowane przez Kamot1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótka relacja ze spotkania: było przyjemnie, było dobre piwo, padło kilka fajnych pomysłów, wypiliśmy CDA/Black IPA Artura, Czarnego i moje. Na początek uwaga dla nieobecnych - spotykamy się tylko raz na miesiącu, zarezerwujcie sobie ten jeden wieczór w miesiącu i przyjdźcie na spotkanie - moim zdaniem wato! Chętnych proszę o przesłanie do mnie wiadomości ze swoim mailem - będę rozsyłał przypomnienia przed każdym spotkaniem(o terminie i temacie wieczoru). W lutym spotykamy się 22go o 18:00 w piwnicy Starej Warszawskiej. Temat dosyć luźny - wszelkie napoje fermentacji i destylacji (miody, nalewki, wina). Przynosimy oczywiście swoje piwa na wymianę. Przedyskutujemy pomysły, które padły w zeszłą sobotę: wymianę literatury piwowarskiej, warzenie z wizytą u piwowara, który udostępni swój browar/kuchnię, organizacja pokazu/prezentacji o piwie (dla ludzi z zewnątrz). Jakieś pytania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No dobra - dziś dostałem maila o treści:

 

"Witam serdecznie,

 

Miło mi poinformować, że uchwałą Zarządu PSPD z dnia 30.01.2014 r. został Pan przyjęty w poczet członków Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych.

 

Numer Pana legitymacji to: ..." etc. etc....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją legitymację już dostałem i naklejkę mam naklejoną na samochodzie :) Jestem dumnym piwowarem z kółkiem :)

 

EDIT:

Podpowiedzcie mi coś o słodach, bo mam małe doświadczenie. Chcę zrobić większe zapasy i po podliczeniu tego samego koszyka w Słodowni Strzegom i Weyermanna z Browamatora wychodzi mi różnica w wysokości 50 zł. Nie jest to duża kwota, tym bardziej, że w Strzegomiu nie kupię chmieli i będę je musiał zamówić gdzie indziej, więc dojdą kolejne koszty wysyłki, czyli ok. 30 zł. Czy w takim razie jest sens zamawiać w Strzegomiu, bo chyba jednak słody Weyermanna mają zdecydowanie lepszą jakość. Co sądzicie o tych słodach?

 

EDIT2:

Cholera - różnica jednak jest w kwocie 94 zł, więc jednak słodownia Strzegom jest lepszym wyborem.

 

Pytanie o jakość słodów pozostaje -> czy jest duża różnica pomiędzy Strzegomiem, a Weyermannem.

 

p.s.

Czy ktoś coś potrzebuje ze Strzegomia - mogę dorzucić.

Edytowane przez Kamot1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzegom ma b. dobrą jakość słodów. Kupując na Homebrewing.pl możesz kupić tanio słody z tej słodowni i dodatkowo inne surowce. Kiedy planujesz zakupy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobrze - i tak chciałem coś z homebrewing kupić, więc sprawdzę ceny słodów. Najprawdopodobniej w poniedziałek będę zamawiał, wiec jak ktoś czegoś potrzebuje, to do niedzieli zbieram zamówienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała skucha, bo ja chciałem wziąć worki po 25 kg Pale Ale i Monachijskiego, a na homebrewing nie mają dużych opakowań. Spoko - nadal zbieram zamówienia i policzę, czy będzie mi się opłacało brać w paczkach po 5 kg, czy jednak wezmę ze Strzegomia. Tak czy inaczej z homebrewing będę najprawdopodobniej też coś brał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera, a ja mam akurat w tym dniu inne ważne spotkanie i nie mogę tego przełożyć, ale powiedziałem, że i tak najpierw przyjdę na do Starej Brovarni, a potem pojadę za Olsztyn spóźniony. Gdyby ktoś mógł mi sprzedać/sprezentować/wymienić się na jakieś moje piwa buteleczkę swoich wyrobów, to zabiorę ją ze sobą, bo niestety przyjadę samochodem.

 

Aha "buteleczka" zostanie zdegustowana w tym samym dniu w szerszym gronie, bo po spotkaniu formalnym, będzie nieformalne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga Redakcjo! Jestem w posiadaniu kwasu askorbinowego i mam go troszkę za dużo ;-) Jakby byli chętni to proszę meldować na PW/maila/telefon to zabiorę na spotkanie kilka "działek" po 50g- na dodatek do 20l piwa idzie 1g, więc to słuszna porcja ;-)

 

I po spotkaniu!

 

Jak zwykle było do bani, zero picia, jednym słowem masakra. Więcej bez kierowcy nie jadę :-/

Edytowane przez panta_rei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek, może rozważysz wyjazd z noclegiem? http://ssmolsztyn.pl/schronisko/cennik-schronisko/ Blisko, tanio, warunki przyzwoite.

 

Spotkanie bardzo przyjemne! Dzięki za degustację i miłe towarzystwo. W marcu widzimy się 22go - temat 'różne stouty (nie RISy)'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.