Skocz do zawartości

BroWarmiacy do wspólnego kufla!


prodakt

Rekomendowane odpowiedzi

Przypominam: w sobotę 22.03.2014 spotykamy się w piwnicy Starej Warszawskiej o godzinie 18:00. Każdy piwowar mile widziany:) Będziemy degustować swoje Stouty - różne wariacje (RISy nie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie w końcu bym się wybrał, ale żadnego Stouta jeszcze nie mam na koncie :( Natomiast mam 3 piwka, które chciałbym, żeby ktoś spróbował oprócz mnie i rodziny :) i wypowiedział się na ich temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś odważny znajdzie się do spróbowania i ocenienia piwa niedoświadczonego? Ja niestety na sensoryce się nie znam :( a chciałbym wiedzieć na przyszłość jakie błędy i wady są w tych piwkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm generalnie to nie przynosimy, a ja przyniosę ze względu na to, że nie mam nic obecnie odleżakowanego - miałem mały przestój w robieniu piwka, więc biorę co mam :) Może wezmę jeszcze kilka butelek best bittera z warki, która jest moją recepturą testową, ale o tym na spotkaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja owsa też na razie nie potrzebuję, mam jeszcze trochę słodu owsianego. Co do piwa, wezmę ze sobą właśnie stouta owsianego, ale muszę przyznać, że jakieś dwa miesiące temu był zdecydowanie lepszy... W ogóle muszę zacząć warzyć, bo coś pusto się w piwnicy robi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z kolei Rosanke z dodatkiem własnoręcznie robionego słodu pszenicznego suszonego dymem :cool: Mam też Schwarzbiera który niestety wyszedł bardziej jak Stout tyle że dolnej fermentacji. Oczywiście postaram się być i przynieść piwka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniel, Postaram się skołować, nie wiem czy tak szybko to będzie możliwe, ale oczywiście się postaram.

Kamil, ja poproszę jednego porterka, będzie na święta ;-)

 

P.S. A może coś mocniejszego?

Edytowane przez panta_rei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noooo i znoooowu cisza :-/ Było jak zwykle do kitu, piwa do bani, i w ogóle ;-) Dziękuję za spotkanie w imieniu swoim i juniora.

W drodze powrotnej trochę pozwiedzaliśmy, OSów trochę pokręciliśmy po okolicy, bunkrów nie było ale teżbyło zajebi****.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwszym spotkaniu jestem zachwycony. Piwa świetne, atmosfera jeszcze lepsza! Szkoda, że moja ipa niestety nie podeszła :) Dzięki Sławek za czekoladowe! Z przyjemnością wieczorkiem wypiłem. Tylko ciężko ją nalać w większej ilości, bo sama piana wychodzi :D

Ja niestety z pianą mam jakiś problem. Będę musiał przyjrzeć mu się dokładniej.

Dziękuję wszystkim za spotkanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje IPA próbowałem jak tylko się nagazowała i było smaczne. Dzisiaj spróbowałem i nie dziwię się, że Wam nie smakowało :ble: Coś strasznie w złą stronę smak się układa. Jakiegoś dziwnego posmaku dostała. Jak tak dalej będzie szło, to do podlewania grilla będzie i do marynat. Z resztą dzisiaj reszta butelki powędrowała do marynowania pieczystego :D .

Edytowane przez Warmiński MISIEK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja muszę pochwalić "sławkowe" niby czerwone, które czerwonym nie było :) Piłem to piwko wcześniej i już mi smakowało, ale teraz po jakimś czasie bardzo dobrze się ułożyło. Bardzo fajnie wyszła lekka goryczka, której i tak nie było dużo, a i doszły aromaty przypominające mi chmiele nowozelandzkie. Jakby taki lekki grapefruit się tam pojawił. Piwo stało się bardzo pijalne i aż miałem ochotę sięgnąć po następne.

Edytowane przez Kamot1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noooo i znoooowu cisza :-/ Było jak zwykle do kitu, piwa do bani, i w ogóle ;-) Dziękuję za spotkanie w imieniu swoim i juniora.

W drodze powrotnej trochę pozwiedzaliśmy, OSów trochę pokręciliśmy po okolicy, bunkrów nie było ale teżbyło zajebi****.

Mam nadzieje Sławku że jakoś dojechaliście. Nie powiem droga na Barczewko jest słaba, za wioską w ogóle już dramat ale w Różnowie zaczyna się już fajna :) To jak pojechaliście? Koźlak zdegustowany? Warto trochę go ogrzać, fajny aromat wychodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za to zaatakowałem gose od Daniela (wersja 3). No jak dla mnie jest to super piwo na lato. Kolor bladosłomkowy, lekko mętne. Piękna gęsta, drobnopęcherzykowa piana, dość długo utrzymująca się. W aromacie wyczuwalna kolendra. W smaku bardzo orzeźwiające, lekko wytrawne, kwaskowate. Trochę kolendry, trochę słodu. Nagazowanie dość wysokie. Co do soli - jak na mój gust jest jej na tyle mało, że wcale nie przeszkadza. Bardzo smakowało. Dzięki Daniel!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja zaraz zaatakuję "żołędziowe" Daniela :)

 

EDIT:

 

...zaatakowane --> barwa ciemnobrązowa do czarnej, piwo nieprzejrzyste. Piana gęsta, obfita, długo utrzymująca się, drobnopęcherzykowa koloru lekko brązowego - cappuccino. W aromacie na pierwszym planie lekka paloność, lekkie fenole i kwaskowatość słodów pszenicznych. Piwo słodkie w smaku zarówno na początku i końcówce. Na końcu uwidacznia się lekka goryczka. Goryczka niska miękka, lekka nie pozostająca. Piwo średnio nagazowane, pełne, lekko oblepiające. Pijalne i ma się ochotę na następne - bardzo mi smakowało, tylko co z tym żołędziem - nie znam smaku ;)

Edytowane przez Kamot1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamot1 czerwone mi też smakuje ;-) Bardzo się ładnie poukładało, muszę kilka flaszek schować.

lukasz1202 no jakoś dojechaliśmy, nie było tragicznie. Barczewko- Rożnowo- Dywity tak to leciało.

Koźlak wczoraj został zniszczony za pomocą paszczy, słodycz do przyjęcia, aromat naprawdę fajny, coś tajemniczego miał w sobie ten aromat, nie rozgryzłem co to za nuty ;-)

Edytowane przez panta_rei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.